iOS 10 Problemleri Nasıl Çözülür?

iOS 10 Problemleri Nasıl Çözülür?


Apple’ın yeni işletim sistemi olan iOS 10 sürümünün kullanıcılara sunulması ile sorunlar da ortaya çıktı. Bu sürümü deneyen pek çok kişi hem kurulumdan hem de kullanımdan kaynaklı çok sayıda sorun yaşıyordu.

Yeni işletim sisteminin final sürümü olan iOS 10 için Apple tarafından halka açık beta sistemi uygulandı. Böylece kullanıcıların karşılaştığı hataları bildirmesi mümkün oldu. Apple sorunların giderilmesi için yaptığı çalışmalar sonucunda yeni güncellemeler hayata geçirdi. Böylece işletim istemindeki hatalar en aza indirgenmiş oldu. Kullanıcıların memnuniyet oranı ise kat kat arttı.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″]
IOS GÜNCELLEME UYARILARI NASIL KAPATILIR?
IPHONE’DA MÜZIKLERI ZIL SESI YAPMAK
[/su_box]

Ancak yine de sorunlar sona ermiş değildir. İşletim sisteminin kuruluş aşamasında dahi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Apple’a yapılan şikayetlerin dinmemesi üzerine temiz kurulum yöntemi ile kurulum yapılması önerildi. Halen sorun yaşayan kullanıcılar için bu yöntemin nasıl kullanılacağı, muhtemel sorunların ne olduğu ve nasıl çözüleceği konusunda size bir rehber hazırladık.

Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Apple iOS 10 konusunda yaşanan sorunların neredeyse tamamına yakınının temiz kurulum ile önleneceğini açıkladı. Böylece cihazınızda hem en yeni sürümü kullanabileceksiniz, hem de sorunlara veda edeceksiniz. Peki, temiz kurulum nasıl yapılır?

Temiz kurulum yapmak tek tip bir işlem değildir. İlk olarak Apple cihazınızdan iCloud ya da iTunes üzerinden yedekleme yapın. Sonra cihaz ile bilgisayar arasında kablolu bağlantı sağlayın. iTunes’ten geri yükleme yapın. Daha sonra “iPhone’umu Bul” özelliğini devre dışı bırakın. Şimdi cihazınız iOS 10’u yeniden kuracaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra yedekleme yapmamalısınız. Eğer iOS 9’dan kalan kalıntılar varsa yeniden yükleneceği için sorunlara yol açabilir.

Tüm bu işlemler tamamsa cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Apple temiz kurulum ile sorunlara veda ederek cihazınızı hızlı ve kullanışlı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN