İnternetten Coin Satın Almak

İnternetten Coin Satın Almak


Bu yazımızda; çok iyi tasarlanmış, şifrelenmiş ve korunmuş, bağımsız para birimi olan Coinlerin (Kripto Paraların) ülkemizde ve yurt dışında internet üzerinden, herhangi bir bankaya gitmeden nasıl alınıp satılabileceği hakkındaki bilgilere değindik.

İnternetten Nasıl Coin Alınır?

İnternetten Coin yani Kripto Para alan çok sayıda insan için kafa karıştırıcı bir durum. Bu artık tipik bir “yatırım” işi değil. Çoğu insanın gördüğü ya da deneyimlediği bir şey gibi de değil zaten. Hisse almazsın; bunun yerine dijital para ya da jeton alırsınız. Kripto paralar yani coin neden bu kadar önemli derseniz bir kağıt banknottan “daha iyi”, çünkü bu coinler herhangi bir merkezi elden basılmakta ve kontrolü sağlanmakta değil. Yani günümüz parasından daha bağımsız ve akışkan. Zaten bu yüzden bir anda değerlendi ve akıl almaz oranlara yükseldi.

Daha geniş bir amaca hizmet ediyorlar, merkezi olmayan bir platformda merkezi olmayan bir internet ve ana bilgisayar kodu ve uygulamaları tarafından oluşturuluyorlar. Ve bunların üretim maliyetleri merkez bankalarının ve darphanelerin maliyetlerinden çok çok daha ucuz.

İnternet Üzerinden Coin Al Sat Nasıl Yapılmakta

Coin al sat üzerine örnek vermek gerekirse; ABD’deki çoğu insan için coin almak için “Coinbase , Ethereum, Bitcoin veya Litecoin” kripto para birimlerini tercih ediyorlar. Hesabınızı doğruladıktan sonra, kredi kartı veya banka kartları, ABD banka hesapları veya hatta para transferi gibi bir dizi ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz. Türkiye’de ise bunun için Paribu, BTCTurk, Koineks borsa sitelerine üye olarak işlem yapmanız gerekiyor. Döviz almaktan bir farkı yok yani.

NEO gibi büyük hareketler yapan, ancak daha önce bahsi geçen alışveriş sitelerine yol açmamış yeni madeni paraları arıyorsanız, Bittrex, Poloniex veya Livecoin’e bakabilirsiniz. Bitcoin veya Ethereum’u bu platformlara Coinbase’den aktarabilir ve daha sonra istediğiniz herhangi bir dijital para birimi ile değiştirebilirsiniz.

Ülkemizde de geçerli uluslararası borsacılık ve yatırım sitelerini de kullanmak sizin için faydalı olabilir. Bunlardan birçok ülkenin yerel para birimini kabul eden borsalar için birkaç seçenek vardır: BTC Markets (Avustralya), Bitthumb veya Coinone (Kore), CHBTC veya Huobi (Çin) ve QuadrigaCX Kanada).
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!