İnternet Üzerinden Video Paylaşmak Nasıl Yapılır?

İnternet Üzerinden Video Paylaşmak Nasıl Yapılır?


İnternette video paylaşmak, öncelikle bunun bir kaç önemli kısmı vardır. Birincisi içeriğiniz çok önemlidir. Özgün olmanız ve çektiğiniz video izlensin istiyorsanız öncelikle saldırgan olmamalı ve toplum ahlak kurallarına uyulmalıdır. Aksi takdirde internet üzerinde söylediğiniz sözler sizi tehlikeli durumlara sokabilir. Nedir bu durumlar diye soracak olursanız belirli bir kitleyi hedef alan konuşmalar ya da gösterimler.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

En Bilindik Ve Kolay Paylaşım Yapabileceğimiz Siteler Nelerdir?

Bunların en başında bilindiği üzere Youtube gelir. Beğen, Paylaş özelliği ile büyük kitlelere ulaşabilir ve hatta bu yolla gelir elde edebilirsiniz.

Daha sonrasında Youtube kadar popüler olmasa da sık kullanılan bir kaç örnek daha verebiliriz. Bunlar; İzlesene, Vimeo, Dailymotion vb.

Aklınızda Ki Soru Para Kazanmak İse Youtube En İyi Yollardan Birisidir

Öncelikle herkesin aklında ki soru şu, nasıl para kazanılıyor. 2018 yılı ile Youtube bu işlemi hayli zorlaştırdı. Durum böyle olunca küçük esnaf modeli olan siz büyümek için çok çalışmalısınız. Açıklanan verilere göre;

  • Son 12 ay içerisin de toplam 4000 saat video izlenmesi,
  • En az 1000 aboneniz olması gerekmektedir.

İçerikleriniz bu seviyelere ulaştığı zaman Google Adsense hesabı alarak Google tarafından videolarınızda reklamlar gösterime girer ve bu sayede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube Neden Böyle Bir Değişikliğe Gitti

Öncelikle kısaca anlatmamız gerekirse aynı içeriğin birden fazla kanal sahibi tarafından yüklenmesi.. Örn; x şarkıcısının sadece müzik olarak yüklediği parçasına bir filmden görüntü yüklemek gibi.

Video Paylaşmak İçin Kullanılabilecek Diğer Siteler

1. Metacafe

Eğlenceli ve yaratıcı videolara ev sahipliği yapan bu site reklam gelirlerini sizinle paylaşabiliyor. 20.000 izlenmeye ulaştığınız takdirde size 100$ ödeme yapıyor. 20.000 den sonra her 1000 izlenmeye 5$ alıyorsunuz. Günde milyonlarca kişinin girdiği siteden bu rakamları elde etmek zor olmasa gerek.

2. Atom Entertainment

Bu paylaşım sitesi ile genellikle animasyon videolarına yer veriyor. Video paylaşmak için içeriklerin size ait olması en önemli kurallardan birisi.

3. Rever

Bu video servisi ise genellikle hayat hikayesi paylaşımına imkan sunuyor. 100 mb dosya boyutunu aşmaması istenilen videolar yükleyerek izlenme başına 0.75$ 1$ arası bir para kazanabilirsiniz.

Diğerlerinden de hızlıca bahsetmek gerekirse TurnHere, CreateSpace, Brightcove, Current.tv, GreenCine gibi örnekler verebiliriz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!