Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?


Dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan Instagram, Instagram kaydedilenler özelliği ile kullanıcılar beğenilerini kayıt altına alabilirler.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] Instagram Android Uygulaması[/su_box]

Instagram Özellikleri

Fotoğraf ve video paylaşmak için bilinen en popüler aplikasyon olmasının yanında uygulama, kendini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Sosyal medya uygulamaları içinde göz dolduran yerini korumak için kullanıcıların gönlünü hoş tutmaya çalışıyor.

Sürekli olarak gelişen uygulamanın son eklenen özelliklerden birisi de “kaydedilenler” özelliğidir. Peki, bu özellik nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Uygulamada kullanıcılar milyonlarca içeriği beğeniyor, ilham alıyor. Ancak her gönderiye de beğeni bırakmak istemeyebiliyorlar. Çünkü beğenileri bildirimler kısmında yer alıyor ve pek çok takipçi tarafından görülüyor. Mahremiyetini korumak isteyen, söz konusu içeriğe daha sonradan yine ulaşmak isteyenler Instagram kaydedilenler özelliği kullanıyor.

Bir kullanıcı uygulamada gezerken istediği içeriği kaydedebiliyor. Kaydedilen içerikler ise kaydedilenler kısmında yer alıyor. Profile girerek ulaşılabilecek olan bu sekme, takipçiler tarafından görüntülenmiyor. Sadece hesabın sahibi olan kişi görüntüleyebiliyor. Böylece bildirimlerde ve takipçileriniz tarafından görünmeden istediğiniz içeriği kaydedebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Daha sonra okumak istediğiniz bir kitap, bunu yaparım dediğiniz yemek tarifi ya da sevgilinize göndermek istediğiniz bir şiir gibi aklınıza gelebilecek olan tüm içerikleri kaydedebilirsiniz. Sadece fotoğraflar değil videolar da bu şekilde kaydedilebilir. Uygulamanın kaydedilenler özelliğini kullanmak oldukça kolaydır.

Gönderilerin altında en sağda bulunan kaydetme ikonuna basmanız yeterlidir. Böylece siz gönderiyi kaydederken, gönderi sahibine de bildirim gitmeyecektir. Daha önceden kaydetmek istediğiniz içerik için ekran görüntüsü almak ya da kendinize direct mesaj atmak gibi zahmetlere girmeniz gerek kalmayacaktır. Instagram kaydedilenler kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Bu özellik sayesinde bakmak istediğiniz içerikler elinizin altında olacaktır.

Uygulamaya; https://www.instagram.com/ adresinden ulaşabilir, cihazınıza uygun aplikasyonu indirebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!