Instagram Hikayeler Nasıl Ön Plana Çıkarılır?

Instagram Hikayeler Nasıl Ön Plana Çıkarılır?


Dünya genelinde her ay milyarlarca kişi tarafından kullanılan Instagram hikayeler, son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Platform, kullanıcı olmasa bile bir hesaba bakmak isteyenlere belli şartlarda açık. Hemen her yıl birkaç yeni uygulamayı aktif eden ve sıkça güncellemeler yapan Instagram’ın öncelikli hizmeti fotoğraf paylaşmak. Bununla beraber tek gönderide 10’a kadar farklı görsel paylaşımı, paylaşımlara metin girme, etiketlerle çok daha fazla kişiye ulaşma, yer (konum) ekleme gibi kolay olanakları da var.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Instagram Hikayeler (Story) ise hem firmanın reklamlarını sunduğu, hem de kullanıcıların 24 saatliğine fotoğraf veya videolarını eklediği bir başka aracı. Ana akışın bulunduğu sekmenin en üstünde takip edilen herkesin hikayesi görülebiliyor. Bunun dışında bazı profillerde kullanıcı bilgisinin altında, paylaşımların üstünde yuvarlak halkalar içinde de öne çıkartılan hikayeler görülebiliyor.

Instagram Hikayeler içinde daha uzun süre paylaşmak istenilen görseller ön plana çıkartılarak buraya ekleniyor. Silinmiş hikayeleri ön plana çıkartmak şimdilik mümkün değil. Yüklendikten sonra 24 saat içinde bir hikaye öne çıkartılabilir veya arşivden alınabilir. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit: Hikayenizi açtığınızda sağ alt köşede “Öne Çıkar” ibaresi bulunur. Ona bastığınızda varsa daha önce oluşturulmuş sete (küme), yoksa sizin isimlendirip oluşturacağınız yeni bir sete eklenecektir. Örneğin hikayenizde bir çiçek paylaştıysanız bunu öne çıkardığınızda Çiçekler ismini verebileceğiniz bir sete yerleştirebilirsiniz.

Hikayelerinizdeki gönderileri öne çıkardıktan sonra silmek için kendi profilinize girip ilgili sete girmeli ve silmek istediğiniz hikayeye ulaşınca normal hikaye silme işlemini uygulamalısınız. Hikayelerinizde isminizin harflerini tersten girerek, isminizi kutucuklara yazabilir veya her özel anınız ve hikayeniz için ayrı bir gruplandırmaya gidebilirsiniz.

Google Android, iOS ve Windows için üretilmiş Instagram uygulamasını https://www.instagram.com adresinden indirebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!