İnstagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

İnstagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?


Instagram gönderi zamanlama özelliği ile paylaşımlarınızı dilediğiniz zaman yapma özgürlüğüne sahip olursunuz. Siz uyurken ya da müsait olmadığınız anlarda önceden planladığınız paylaşımlar otomatik olarak yapılır. Bu şekilde sevdiklerinizin özel günlerini ilk kutlayan siz olabilirsiniz.

Instagram gönderi zamanlama özelliği maalesef ki bulunmuyor. Twitter, Facebook gibi pek çok sosyal medya platformunda bulunan özellik ile ileriye dönük olarak gönderi paylaşabiliyorsunuz. Ancak Instagram’da bu özellik mevcut olmadığından başka yollarla gönderi zamanlama yapmak gerekiyor. İşte en çok kullanılan ve en pratik olan yol ise Buffer ile gönderi zamanlamadır.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] INSTAGRAM FOTOĞRAF İNDİRME YÖNTEMLERİ
INSTAGRAM HİKAYELER NASIL ÖN PLANA ÇIKARILIR?[/su_box]

Buffer ile Gönderi Zamanlama

Buffer ile Twitter, Facebook, Linkedln ve Instagram gibi platformlarda gönderi zamanlayabilirsiniz. Diğer platformlarda bu özellik zaten olduğundan en çok Instagram gönderi zamanlama için kullanılıyor. Peki, nasıl kullanabilirsiniz?

İlk olarak bir Buffer hesabı oluşturun. Kullanıcı adı ve şifrenizi not etmeyi unutmayın. Buffer hesabınız üzerinden Instagram’a giriş yaparak yetki verin. Instagram ile Buffer hesabınız tanıştığına göre sıra uygulama indirmekte. Cihazınızın mağazasından Buffer mobil uygulamasını indirin ve kurulumunu yapın. Daha sonra Buffer hesabınıza giriş yapın. Bu aşamalar tamamsa sıra paylaşım yapmakta.

Buffer uygulama ekranının sağ alt köşesinde kalem işareti göreceksiniz. Buna dokunun ve Instagram’da paylaşmak istediğiniz fotoğrafı ekleyin. Burada gönderiyi paylaşmak istediğiniz şekli ile hazırlamalısınız. Yapmak istediğiniz efekt, yazı vb. dokunuşlar varsa Buffer üzerinden yapın.

Gönderi paylaşıma hazırsa sıra zamanlamayı ayarlamaktadır. Uygulamada alt kısımda göreceğiniz “Schedule” bölümüne tıklayın. Buradan paylaşımın yapılacağı gün ve saati ayarlayın. Bu ayarı da kaydettiyseniz gönderi sizin istediğiniz şekilde paylaşılacaktır.

Buffer ile Instagram’da gönderi zamanlama yapmak bu kadar kolaydır. Birden fazla gönderi için zamanlama yaparak paylaşım yapmanız da mümkündür.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!