Google Glass Enterprise Edition 2 Fiyatı ve Özellikleri

Google Glass Enterprise Edition 2 Fiyatı ve Özellikleri


Google ile tüm Dünya’da talep gören yeni nesil akıllı gözlüklerin ikincisi piyasaya sunuldu: Google Glass Enterprise Edition 2. Üretimden lojistiğe dek çeşitli iş alanlarında çalışanların kullanabildiği akıllı gözlükler, işlerin aksamadan yürütülebilmesi ve kullanana kolaylık sağlamasıyla ön plana çıkıyor. İşletmeler açısından işlerin doğru şekilde halledilmesi ve aksamaması için tasarlanmış bir ürün olurken, çalışanlar açısındansa verimi artıran ve işi kolaylaştıran bir ürün olma özelliği taşıyor.

Google Glass Enterprise Edition 2 Özellikleri

Yapılacaklar listenin kontrol edilebilmesi, fotoğraf ve video gibi görsellerin gönderimi gibi özellikleri sayesinde hem zamandan tasarruf sağlanmış oluyor, hem de olası maliyetlerin önüne geçiliyor. Google, bu son sürüm gözlüklerin güvenli çerçeveleri için Smith Optics ile işbirliğine gitmiş. Böylece ürünlerin sağlamlığının pekiştirilmesi amaçlanmış. Android ile tamamlanan ürünler, farklı programlarla da bütünleşik hale getirilebiliyor.

Son iki yıldır çeşitli ve potansiyel müşterilerinin kullanmakta olduğu gözlükleri inceleyen ve verimli bir Ar-Ge sürecini atlatan firma, işyerlerinde kullanılan ürünlere olan talebin bir kısmını karşılamaya arayışına devam ediyor. Şimdiden bir sonraki ürünün ve elbette ki üçüncü model gözlüğün nasıl olacağı merak konusu: Müşterilerinden geri dönüş bekleyen firma, onların taleplerine göre ya söz konusu modelde düzenlemelere gidebilir ya da sonra süreceği yeni modelde bu geri dönüşleri değerlendirme yoluna gidebilir.

Google Glass Enterprise Edition 2 Fiyatı

DHL, Opel, Samsung, Trinity Sağlık, Volkswagen, Saskatchewan Üniversitesi gibi geniş bir yelpazede ve küresel ölçekte tanınmış markaları müşteri portföyüne eklemiş olan Google, ürün 2 ile ilgili somut bilgi paylaşıma 2018’de başlamıştı.

Ürünün ne zaman piyasaya sürüleceği net olarak tahmin edilmese de, 2019 içinde görücüye çıkacağı öngörülüyordu. Ürünün olası fiyatına dair de çeşitli söylentiler oluyordu. Son noktayı Google koydu ve hem ürünü, hem de fiyatını kamuoyuyla paylaştı.

Google Glass Enterprise Edition 2’nin satış fiyatı 999 ABD Doları olarak lanse edildi. İki yıldan daha az bir süre önce piyasaya sürülen önceki modele göre daha ucuz olan cihaz, 21 Mayıs itibariyle sunuldu. Türkiye’de ne kadar satılacağı ve hangi kanallardan satın alınabileceği ise henüz bilinmiyor. Olası vergilendirmeler düşünüldüğünde 2000 ABD Doları gibi bir fiyat ortaya çıkarken, nakliye başta olmak üzere diğer girdiler ve kâr oranı da eklendiğinde daha yüksek rakamla alınabileceği tahmin ediliyor.

Ürünün resmi tanıtımına https://www.blog.google/products/hardware/glass-enterprise-edition-2/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!Devamını oku:
WordPress Yazı Editörüne Buton Ekleme

Wordpress yazı editörünüze bazen kolaylık ve kısayoldan erişim amacıyla yeni...

Kapat