Google Drive Hizmet Vermeye Başladı

Google Drive Hizmet Vermeye Başladı


İnternet üzerinde online olarak veri depolama ve senkronizasyon hizmetleri sunan Dropbox, Skydrive gibi sitelere rakip olarak Google, Google Drive hizmetini resmi olarak kullanıma açtı.

Google Drive kullanabilmek için Google hesabınız olması yeterlidir.Her kullanıcı 5 Gb büyüklüğünde saklama alanına sahip oluyor. Eğer 5 Gb alan yetersiz geliyorsa 5 GB’a ek olarak ayda 2.49 dolara 25 GB, 4.99 dolara 100 GB, 49.99 dolara ise 1 TB alan sahibi olabilirsiniz.

Bulut hizmeti olarak geçen bu servisin genel mantığından bahsedecek olursak fotoğraflarınızı, videolarınızı, belgelerinizi yedekleyebileceğiz, bu yedeklere bilgisayar, tablet pc, cep telefonlarınızdan ulaşabileceğiniz bir hizmet olarak sunuluyor.Aktif olarak Gmail kullanıcısı iseniz Gmail hesabınızın kapasitesi otomatik olarak 25 Gb oluyor. Fakat bu kapasite Google Drive hizmetinden bağımsız olarak çalışıyor.

Google Drive hizmetine web üzerinden kullanabileceğiniz gibi Windows, Mac ve Android platformları için geliştirilmiş uygulamalar ile kullanabilirsiniz.

Google Drive Anasayfa : https://drive.google.com

Google Drive Uygulama (Windows, Mac, Andorid) : https://tools.google.com/dlpage/drive/index.html
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN