Gmail E-postaları Büyüklüğe Göre Sıralama

Gmail E-postaları Büyüklüğe Göre Sıralama


Google’nin e-posta hizmeti olan Gmail pek çok özelliği ile diğer e-posta servislerinin önüne geçmektedir. Kullanıcılarına pek çok kişiselleştirme imkanı sağlaması da Gmail’i rakiplerinden ayırmaktadır. Bunun yanında 10 Gb aşkın depolama alanı sunması ile e-postalarınıza yüksek miktarda depolama alanı sunuyor.

Gmailde pek çok kişiselleştirme yapabileceğimiz gibi bu özelliklerden biri de mevcut e-maillerimizi büyüklüğüne göre listeleyebilme imkanımızın olmasıdır.

Bu özelliği Gmail direk olarak kullanıcılara sunmasa da bir site aracılığı ile bunu gerçekleştirebiliyoruz. E-postalarımızı sıralamak için öncelikle http://findbigmail.com/ adresine giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan forma Gmail hesabımızı yazıyoruz ve Find It Mail diyoruz.

Karşımıza Gmail hesabımıza 3. bir tarafın bağlanmak istediğini ve onay penceresi geliyor. Onayımızı verdikten sonra e-posta hesabımızdaki mailler taranıyor ve sonuç grafiksel olarak gösteriliyor. Grafikleri yorumladığımızda kaç adet mailimizin hangi boyutta olduğu okunabiliyor.

Uygulama 3. taraf bir hizmet olması nedeniyle akıllara güvenlik endişesi geliyor. Bu endişelerimizi biraz da olsa azaltmak için uygulamanın anasayfasında bu hizmeti kullanan Longtail Video, Twitter, Gawker gibi firmaları görebiliriz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN