Fujifilm GFX 100: Fotoğraf Makinesinde Yeni Bir Çağ Başlıyor

Fujifilm GFX 100: Fotoğraf Makinesinde Yeni Bir Çağ Başlıyor


Japon devi Fujifilm, son ürününü fotoğraf tutkunlarına tanıttı: Fujifilm GFX 100. 2018de duyurulan yeni model tam tamına 102 MP çözünürlükte. 43.8 mm ve 32.9 mm genişliğindeki sensörü, 1.5 kiloya yakın ağırlığıyla tam profesyonel bir fotoğraf makinesi artık piyasada.

Yurtdışı fiyatı 10,000 ABD Doları civarında olan GFX 100, ilk kez aynasız bir kameraya sahip tam profesyonel fotoğraf makinesi. Türkiye’de henüz satışa ne zaman gireceği hakkında bilgi bulunmuyor; ancak lens ihtiyacı da gözetildiğinde yaklaşık 15,000 ABD Doları’nı gözden çıkarmak gerekebilir. Hem Fujifilm’in diğer DSLR modelleri, hem de Sony, Nikon ve Canon gibi markaların DSLR modelleri gibi tasarlanmış. Önceki sürüm olan GFX 50S’nin üstüne gerçekten epeyce ekleme yapılmış ve anlaşıldığı kadarıyla Ar-Ge’de büyük emek harcanmış.

Ürün, fotoğraf tutkunlarının beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiş. Öte yandan hem sunduğu olanaklar, hem de fiyatı dikkate alındığında doğrudan profesyonellere hitap ediyor. Ek olarak Canon ve Nikon tutkunlarının da marka bağlılıklarını derinden sarsabilecek potansiyele sahip ve bütçesini geniş tutan amatör fotoğrafçıların da ilgisini çekebilir kalitede.

Beş eksenli olarak tasarlanan sensöründen görüntü sabitleyen fotoğraf makinesi, ergonomik kullanımıyla da markanın en iddialı ürünü. Diğer birçok profesyonel fotoğraf makinelerinin aksine, iyi video çekme özelliği de bulunuyor. 4K çözünürlükte ve saniyede tam 30 kare video çekebiliyor.

Ürünün olumsuz yanlarında ise en büyük eleştiriyi cihazın boyutlarının fazla büyük ve ağır olması alıyor.

Fujifilm GFX 100 ile ilgili çekilmiş bir tanıtım videosuna aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Ürünün resmi sitesindeki tanıtım detaylarına https://www.fujifilm.eu/tr/haberler/article/fujifilm-gfx100-tanitimi-degerli-anlari-uestuen-kalitede-cekmek adresinden ulaşabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!Devamını oku:
İndirimli Samsung Cep Telefonu Modelleri

Samsung marka cep telefonu modellerinin her bir yenisi büyük ilgi...

Kapat