Finansal Danışmanlık Hizmeti Neden Önemli?

Finansal Danışmanlık Hizmeti Neden Önemli?


Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre KOBİ’lerin % 32’si varlıklarını iyi yönetemediği için kurulduğu yıl kapanıyor. KOBİ’lerin çok büyük bir kısmı ise yeterli varlığa ya da gelire sahip olduğu halde finansal danışmanlık hizmetlerinden faydalanmadığı için büyüme noktasında yetersiz kalıyor. Ülkemizde faaliyette olan şirketler incelendiğinde ise büyük bölümünün personel yetersizliği ya da bütçe ayrılamaması nedeniyle finansal departmana sahip olmadıkları göze çarpıyor.

Bu tablo aslında finansal danışmanlık hizmetlerinin ne denli önemli olduğunu gözler önüne sermek için yeterlidir. Finansal yönetim profesyonellik gerektirir. Bu nedenle KOBİ’lerin ya da şirketlerin profesyonel destek alması büyük önem taşıyor. Özellikle yeni kurulan şirketler için bu hizmetlerin çok daha önemli olduğunu belirtebiliriz.

Finansal Danışmanlık Hizmetleri Neleri Kapsar?

Şirketlerin yıllık bütçelerinin hazırlanması, aylık olarak bu bütçelerin takibinin yapılması, satış raporlarının hazırlanması, bilanço raporlarının hazırlanması ve çeşitli istatistiklerle mali durumunun analizinin gerçekleştirilmesi finansal danışmanlık hizmetlerinin kapsamında mevcut. Bu hizmetler profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor ve bu sayede şirketlerin finansal açıdan yapılması gereken prosedürler ile ilgili bir sorun yaşamaları da mümkün olmuyor.

Tüm bunlarla beraber banka ile ilgili işlerinin takibinin yapılması ve alacaklarının da takip edilmesi, kredi ile risk yönetimlerinin gerçekleştirilmesi de bu hizmetler kapsamında bulunuyor. Finansal açıdan maliyetlerin olası en aza indirgenmesi ve beraberinde karlılığın arttırılması için bir planlama yapılması noktalarında da hizmet veriliyor.

Finansal danışmanlık hizmetleri ile ilgili bilgi alınabilecek ve faydalanılabilecek internet siteleri de bulunuyor. Örneğin Findeks web adresinde konuya dair merak edilen pek çok sorunun yanıtını bulmak mümkün oluyor. Daha detaylı bilgi için tıklayınız ve danışmanlık hizmetlerinin neleri kapsadığına dair çok daha fazla bilgi alınız!

Asla hafife alınmaması gereken varlık yönetimi bir şirketin çok hızlı ve kontrollü bir şekilde büyümesini sağlayabilir. Uzman danışman desteği alan şirketlerin hem mali durumu hem de büyüme grafikleri incelendiğinde aslında tablo çok daha net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu nedenle öncelikle size konuya dair daha fazla bilgi almanızı öneriyoruz. Bu durumda zaten finansal danışmanlık hizmetlerine daha sıcak bakmanız da mümkün olacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!Devamını oku:
Jailbreak Nedir? Jailbreak Nasıl Yapılır?

Apple tarafından işlem yapmaya izin verilmeye dosyalara erişim için Jailbreak...

Kapat