Farming Simulator 2013 Tanıtımı

Farming Simulator 2013 Tanıtımı


Facebook üzerinde FarmVille oyununun yüksek ilgi görmesi dolayısıyla çeşitli platformlardaki çiftlik oyunlarına da olan ilgi artmış bulunuyor. Çiftlik oyunları arasında en çok tercih edilen oyun olma özelliğini Farming Simulator elinde tutuyor. Flash çiftlik oyunlarına göre daha detaylı olarak hazırlanmış olan Farming Simulator, tüm kontrolü size vererek keyifli bir oyun oynamanızı sağlıyor.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” style=”glass” radius=”5″]Yeni Çiftlik Oyunu: Farmerama[/su_box]

Farming Simulator’ün 2014 versiyonu mobil cihazlar ve tabletler için çıkmış olmasına rağmen bilgisayar sürümü için şu an Farming Simulator 2013 mevcut. Bu yazımızda da Farming Simulator 2013 hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Farming Simulator 2013 girdiğinizde tek kullanıcı için career modu bulunmaktadır. Bu bölüme girdiğimizde çiftliğimizi oluşturuyoruz. Karşımıza gelen ilk ekran görüntüsü bizim çiftliğimizdir. Numaralı alanlar ise arazilerdir. Oyunun başlangıcında bize sadece bir arazi veriyor ve bu arazi pdamızda (ı) yeşil rakamlı olarak gösteriliyor.

Oyunun başlangıcında bize verilen bir arazinin yanı sıra çeşitli tarım aletleri, traktörler ve biçerdöver veriliyor. Bu ekipmanlarla tarlamızı ekip biçerek çiftliğimizi geliştirmek için uğraşıyoruz. Oyunda tarım yapabilmek için tüm detaylar gerçeğe uygun olarak veriliyor. Bir tarım aletine ya da hayvan, sera vs. satın almak isterseniz (p) tuşu ile market menüsüne girebilirsiniz.

Oyunda tarım yapmanın dışında tavuk yetiştirip yumurtalarını satabilir, koyun yetiştirip yününü satabilir ya da inek yetiştirip sütünü satabilirsiniz. Bunun yanında kendinize ait sera oluşturabilir buradan da gelir elde edebilirsiniz. Oyundaki zengin detaylar sayesinde gelir elde edebileceğiniz diğer bir ortam güneş ve rüzgar enerjisi üretip satabilirsiniz.

farming-simulator-2

Arazilerinizde ürettiğiniz ürünleri doğrudan satabileceğiniz gibi çiftliğinizde bulunan silolarda da bekletebilirsiniz. Bazı dönemlerde belirli ürünlerin fiyatları yükseldiğinde silolarınızdaki ürünleri o zaman satabilirsiniz.

Farming Simulator 2013’ün bir diğer özelliği de modlar sayesinde geliştirilebilir olmasıdır. Oyunun resmi sitesindeki modlar sayfasında istediğiniz modu indirip kurmanız yeterlidir.

farming-simulator-3

Oyunun oynanabilmesi için gereken sistem gereksinimleri;

Windows Versiyon

Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7 veya Windows 8
2.0 GHz Intel veya denk AMD işlemci
Nvidia Geforce 7600 Series, ATI Radeon X1600 ekran kartı (min 256 MB VRAM)
1 GB RAM
2 GB boş harddisk alanı
DVD-ROM

Mac Versiyon

Mac OS X 10.6.1, 10.7.1, 10.8.1 veya 10.9.1
1.83 GHz cpu or better
Nvidia Geforce 8600, ATI Radeon X1600 (min 256 MB VRAM)
1 GB RAM
2 GB boş harddisk alanı
DVD-ROM

Farming Simulator 2013, Pc, Mc OS X, Playstation 3, Xbox 360, iOS, Android, Kindle, Nintendo 3DS, PlayStation Vita için üretilmiş sürümleri bulunmakta olup resmi site üzerinden cihazınıza uygun olarak 3.29 $ – 29.99 $ arası satın alabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN