Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme


Günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı Facebook, kullanıcıların birbiriyle etkileşimleri için çeşitli oyun ve uygulama hizmetleri sunuyor. Fakat bu Facebook oyun istekleri, bazen sinir bozucu bir hal alabiliyor. Bildirim sekmesine baktığımızda gerek çiftlikteki hayvanın bakımı için yardım gerekse can istenebiliyor. Belli bir yere kadar tahammül gösterilse de bazı sınır bilmez arkadaşlarımız bu durumu abartabiliyor.

Aslında bir çok kişinin bildiği Facebook oyun isteklerini engelleme özelliğini, Facebook bize sunuyor. Engelleme seçeneği olarak belirlenen kişiden oyun istekleri alamayacağınız gibi istemediğniz oyun ve uygulamaların ismini girerek de istek engelleme yapabiliyorsunuz.

Bunun için öncelikle Facebook sayfamızda üst kısımda bulunan ok işaretine tıklayarak Ayarlar sayfasına gidiyoruz.

Facebook Oyun İsteği Engelleme

Açılan sayfada sol kısımda “Engelleme” sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Oyun İsteği Engelleme

Burada karşımıza gelen sayfada istersek “Kullanıcılardan gelen davetleri engelle” kısmından belirttiğimiz kullanıcıların Facebook oyun ya da uygulama isteği göndermesini engelleyebiliriz.

Facebook Oyun İsteği Engelleme

Ya da sadece belirli oyun ve uygulamalardan istek gelmesini engellemek istiyorsak sayfanın altında bulunan “Uygulamaları Engelle” kısmına oyun ya da uygulamanın adını yazmak yeterli olacaktır.

Facebook Oyun İsteği Engelleme

Engelleme sayfasında ayrıca “Sayfa Davetlerini Engelleme” ve “Etkinlik Davetlerini Engelleme” seçenekleri de bulunuyor. Eğer engellediğimiz bir oyun, uygulama, kişi, sayfa ya da etkinlik davetini yine “Engelleme” sayfasına girerek kaldırabiliriz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!