Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Canlı Yayın Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?


Facebook getirmiş olduğu canlı yayın yapma özelliği sayesinde diğer sosyal medya platformları ile olan rekabette güçlü bir adım atmıştır. Özellik henüz yeni sayılabilecek bir seviyede olduğu için pek çok kişi nasıl kullanıldığını merak etmektedir. İşte bu nedenle merak ettiğiniz tüm sorulara yazımızda yanıt vermeye çalıştık.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Android ve iOS Kullanıcıları

Facebook canlı yayını hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından gerçekleştirilebilir. Bunun için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında durum güncelleme ekranına gelerek buradan yeni canlı video kaydet ve paylaş seçeneğini tercih etmelisiniz. Ardından da videonuzun adını yazmalısınız. Ad yazarken hitap ettiğiniz kimselerin yapacakları internet aramasına uygun bir ad seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Videonun konusunu özetleyen bir başlık isabetli olacaktır.

Başlığı da belirledikten sonra sıra videoyu başlatmaya geçecektir. Bu aşamadan sonra videolarınız canlı olarak takipçilerinize aktarılacaktır. Facebook canlı yayın nasıl yapılır sorusuna bu şekilde yanıt verdik. Sadece mobil telefonlar için açıklamalarda bulunmamızın nedeni ise Facebook canlı yayınının web sitesi üzerinden gerçekleştirilemiyor olmasıdır. Dolayısıyla muhakkak bir telefona sahip olmanız gerekiyor. Ancak yayınlanan bir canlı yayını izlemek istemeniz durumunda bunu bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook canlı yayını yapmak için internet bağlantınızın hızlı olması gereklidir. Aksi takdirde bağlantı sürekli olarak kesilecek ve izleyenler de kesintili olarak videoyu takip edebileceklerdir. Günümüzde bu özelliği gazetecilerden siyasetçilere pek çok kimse aktif olarak kullanıyor. Özellikle eşsiz bir ana tanıklık edenler Facebook canlı yayınını kullanarak milyonlarca kişiye önemli olayları anlık olarak aktarabiliyor. Dolayısıyla bu özellik sayesinde isteyen herkesin bir gazeteci olabileceğini ifade etmek gerekir.  Bu özellikle dünya genelinde pek çok ülke tarafından kullanılıyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!