Facebook Airline Manager Oyunu

Facebook Airline Manager Oyunu


Son zamanlarda oynamaktan kendimi alamadığım Facebook oyunlarından birisi. Eğer sizde benim gibi simülasyon oyun meraklısı iseniz mutlaka denemeniz gerekir.

Oyundan bahsedecek olursak bir havayolu şirketine sahipsiniz. Oyun detay içerdiğinden başlangıçta karışık gelse de zamanlar kolaylığını anlayacaksınız.

Airline Manager ile sahip olduğunuz havayolu şirketine uçak satın alabilir, petrol borsasını takip ederek en uygun fyatlı yakıt alabilirsiniz. Aynı şekilde uçuş rotalarınız için fiyatları takip ederek çeşitli şekillerde reklam kampanyaları düzenleyebilirsiniz.Oyunda kullanılan uçaklar gerçek hayyatta kullanılan uçaklardır. Bu uçaklarda görevlendirilmek üzere pilot,kabin görevlisi, mühendis, temizlik sorumlusu ve bakım sorumlusu çalıştırıyorsunuz. Bunların ücretlerini ve kaç kişi çalışacağını ayarlamak sizin elinizde. Unutmmak gerekir ki her tip uçakta çalışması gereken minimum personel sayısı vardır.

Oyunda ilerledikçe kazandığınız puanlarla çeşitli ödüllere sahip olabilir, başarılarınızda da farklı ödüller alabilrsiniz. Oyunun farklı bir özelliği arasında sizin ve diğer havayolu şirketlerinin hisse senedi değerlerinin bulunması. Şirketinizi halka arz edebilir ya da diğer şirketlerin hisselerini satın alarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Oyun detaylı bir oyun olduğundan yazacak şey çok. Oyunu rahatlıkla oynayabilmeniz için başlangıç seviyesinde ingilizce bilmeniz yeterli olacaktır.

Oyunu oynayabilmek için Facebook hesabınıza giriş yapmış ve http://apps.facebook.com/airline_manager adresine girmelisiniz.

Oyun hakkında takıldığınız ya da sormak istediğiniz soruları bana yorum olarak yazabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Comments
  1. ege

    benim anlamadığm uçağım full gidiyor ama bir türlü businnes yolcu alamıyorum nasıl yapabilirim bi yardımcı olurmusunuz

YORUM BIRAKIN