Enerjisa ile Fatura Ödeme

Enerjisa ile Fatura Ödeme


Çok değil bundan yaklaşık 20-25 yıl öncesinde ülke genelinde belirli saatlerde oluşan uzun kuyrukları hatırlıyor musunuz? Emekli maaşlarının yattığı günlerden ya da ramazanlarda oluşan pide kuyruklarından bahsetmiyorum. Fatura ödemek için saatlerce yüzlerce kişi ile birlikte beklediğimiz kuyruklardan söz ediyorum.

Belki çoğunuz bu günleri hatırlamıyorsunuz bile fakat hatırlayanlar bilir. Özellikle son ödeme tarihi olan faturaların olduğu günler, fatura ödeme merkezlerinde fatura kuyrukları hiç eksik olmazdı. İnsanlar bazen tek bir gününü sadece fatura ödeme işlerine ayırırdı. Bu da haliyle saatlerce beklemenin de bir getirisi olarak gerginliğe ve beraberinde yorgunluğa neden olurdu. Zaman kaybından söz etmiyorum bile. O zamanlar şuan ki gibi adım başı ödeme merkezi olmamakla birlikte online ödeme kanalları da henüz mevcut değildi. Bu saatlerce bitmeyen kuyruklar yüzünden fatura ödemek herkesin korkulu rüyası haline gelmişti ta ki online ödeme çağı başlayana kadar.

Teknoloji ile birlikte gelişen internet her alanda olduğu gibi fatura ödeme konusunda da hayatımızda büyük kolaylıklar sağladı. Online ödeme işlemi ile artık uzun kuyruklarda saatlerce sıra beklemek yerine oturduğumuz yerden sadece birkaç tuşa basmamız yeterli hale geldi. Her ne kadar online ödeme işlemleri ortaya çıktıkları ilk zamanlar pek çoğumuzun aklında soru işaretlerine neden olsa da şuan gerek akıllı telefonlarımızdan doğru gerek bilgisayarlarımız vasıtasıyla tek işlemde masrafsız, zaman kaybetmeden faturalarımızı banka kartı ya da kredi kartlarımızla ödeyebilmekteyiz.

Her firma kendine özel bir online ödeme sistemine sahip. Bu ödeme sistemleri ise siber saldırılara ve bilgi hırsızlıklarına karşı güvenlik sitemleri içermekte. Enerjisa bu şekilde ödemelerinizi güvenle ve istediğiniz şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir yer. Bilhassa elektrik ve beraberinde diğer enerji dağıtımını üstelenen Enerjisa’nın güvenilir ve oldukça kolay olay online ödeme sistemine buradan erişebilirsiniz. Kendi adınıza bir hesap oluşturarak 7/2 enerji kullanımınızı takip edebilir ve faturalarınızı saatlerce kuyrukta beklemeden evinizden doğru kolaylıkla ödeyebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!