EmlakJet

EmlakJet


İnsanlık tarihi boyunca toprak, gerek yaşanılacak kara parçası gerek ekim dikim alanı gerekse ülke/devlet sınırları olarak önemli bir yere sahip olmuştur. Antik çağlarda toprağın önemi ilk başlarda tam olarak bilinmese de insanoğlunun bilişsel olarak gelişimi toprağı işlemesine ve topraktan yaptığı materyalleri gündelik hayatında kullanmasına sebep olmuştur. Daha sonraları gelişen ülke ve özel mülkiyet kavramlarının neticesinde toprak kavramı insanoğlu için bambaşka bir boyut kazandı.

Günümüzde özel mülkiyet dediğimizde akla gelen ilk şey gayrimenkul yatırımları olmaktadır.

Gayrimenkul ya da bir başka adıyla emlak arsa, bahçe, bina vb. mal ve mülklerin geneline verilen isimdir. Özellikle emlak yatırımları günümüzde güvenli ve geleceğe dönük birer yatırım araçları olarak görülmektedir. Emekli parası, yıllık birikimler ve banka hesapları gibi elde birikmiş olan nakit paraların genel yatırımı emlak sektörü üzerine yapılmaktadır.

Ülkemizde ve dünya genelinde emlak sektörünün bu denli rağbet görmesi hemen hemen her bankanın ev kredisi adı altında müşterilerine kredi imkânları sağlamasına neden oldu. Bireyler gelirlerine ve ödeme şekillerine göre birbirinden bu farklı kredi imkânlarından yararlanıp ev sahibi olabilmektedir. Özellikle ev kredi olarak mortgagelar, Türkçesi ile tut-sat, en bilinen ev kredisi yöntemidir.

Emlak sektörünün bu kadar gelişmesi sadece bankalara ve ev sahibi olmak isteyen bireylere fayda sağlamakla kalmamış, emlak ile beraber emlakçılık adı altında yeni bir iş alanı da oluşmuştur. Büyük ihtimalle hayatında emlakçının ne demek olduğunu bilmeyen ya da hayatında hiç emlakçı görmeyen kişi yoktur. Günümüzde neredeyse her adım başı sağımızda ya da solumuzda sıra sıra emlak firmalarıya da emlakçılar bulunmaktadır.

Teknoloji çağı ile birlikte emlak sektörü de bu gelişmelerden nasibini aldı. Artık oturduğumuz yerden bile kriterlerimize uygun evlere bakabiliyor, emlak alım ve satım işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.www.emlakjet.com ‘da günlük, kiralık ve satılık evler için zengin kataloglar bulabilecek olmanızın yanı sıra emlak sektörü ile ilgili herhangi bir yatırım veyahut projeniz varsa buradan rahatlıkla istediğiniz kitleye duyurabileceksiniz.

EmlakJet
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!