Doyasıya Müzik

Doyasıya Müzik


Müziksiz bir yaşam düşünülemez. Güzel bir müzik bir anda mutluluk hormonları salgılamamıza, enerjimizin yükselmesine yol açar. TTnet müzik uygulamaları ile şimdi her an, her yerde müzik dinleme ayrıcalığına sahip oluyoruz. “TTnet müzik” ya da yeni adıyla “Türk Telekom Müzik” Türkiye’nin en büyük dijital müzik platformu olarak bize yerli ve yabancı milyonlarca şarkıyı sınırsız dinleme olanağı sağlıyor. Ben bu olanağa sahip olmak için Türk Telekom müşterisi olmak gerektiğini sanıyordum. Ancak tüm internet uygulamaları ve yenilikleri hakkında bilgi sahibi olmamı sağlayan aylık internet dergisi PCnet sayesinde öğrendim ki, bu olanaktan faydalanmak için Türk Telekom müşterisi olmak gerekmiyormuş. Türk Telekom Müzik’i kullanabilmek için tek şifre üyeliğimizin olması yeterli oluyor. Böylece abonelik ücreti ödemeden, 3 milyon yerli ve yabancı şarkıyı dinleyebiliyor, favori müzik listeleri oluşturabiliyor, editörler tarafından hazırlanan değişik türlerde şarkı listelerine ulaşabiliyor, radyo menüsünden dilediğiniz “Türe göre” ya da “Moda göre” şarkıları seçebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken “Üye ol” butonuna tıklayarak ücretsiz üyeliğinizi başlatmak. Söylediğim gibi tüm operatör aboneleri bu uygulamayı kullanabiliyor; ancak Android cihazınızda şarkı dinlemek için ayrıca Wifi, 3G ya da EDGE bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Türk Telekom Müzik artık Türk Telekom Cep müşterilerinin internet kotasından da harcamıyor.

Ayrıca yepyeni Premium dünyası ile kullanıcılar aylık sadece 4.99 TL ödeyerek HD kalitede, internet erişimi olmadan diledikleri şarkıları çevrimdışı dinleyebilme olanağı buluyorlar. Uygulamadaki 3D dokunma desteği sayesinde 3D özelliği taşıyan cihazlarda uygulama simgesi üzerinden hazır çalma listelerine, son dinlenen şarkılara, en popüler ve çevrimdışı müzik içeriklerine de ulaşabiliyorlar. Üstelik Premium üyelerine her ay ücretsiz deneme fırsatı da veriyor.

Türk Telekom Müzik yakında yapacağı müzik ödül töreniyle kazananları müzikseverlerin oylarıyla belirlenecek Dijital Müzik Ödülleri’ni dağıtmayı planlıyor. Hazırladığı yeni ara yüz üzerinden de yeni yetenekleri keşfederek amatör sanatçılara destek oluyor. Bunun yanı sıra güncel müzik haberlerine, etkinliklere, sanatçıların konser ve özel görüntülerine yer veriyor. Böylelikle en büyük olmayı da sonuna kadar hak ediyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!