Domain Sorgulama ile Size En Uygun Kimliği Bulun

Domain Sorgulama ile Size En Uygun Kimliği Bulun


Domain diğer bir deyişle alan adı, karmaşık ve zor IP adresleri yerine kullanılan bir adlandırma yöntemidir. Web siteniz için seçeceğiniz ismin .com veya .net gibi bir uzantıyla kullanılan haline domain denir. Ziyaretçiler alan adlarını kullanarak sitenizi ziyaret edebilir. Kısaca özetleyecek olursak domain, sitenizin adı ve adresidir. Her alan adı bir ip adresine tanımlıdır. Parmak iziniz ya da kimlik numaranız gibi domainler de eşsizdir. Bir web sitesi sadece bir domaine sahip olabilir ve bu domain internette sizi temsil eder. Domainler farklı uzantılara sahiptir ama günümüzde yaygın olarak .com uzantısı kullanılır. Peki domain nasıl alınır, biraz bundan bahsedelim. Domain almadan önce domain sorgulama yaparak işe başlayabilirsiniz. Domain sorgulama, almak istediğiniz alan adının alınabilir olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Uygunluğa göre alan adınızı seçip sipariş verebilirsiniz. Başka bir araç olan domain IP sorgulama ile bir alan adının hangi IP adresine bağlı olduğunu yani hangi adres üzerinden yayın yaptığını da görüntüleyebilirsiniz.

Whois Domain Sorgulama ile Bilgilerin Kime Ait Olduğunu Öğrenin

Domain kayıtları sırasında alan adının sahibini veya sorumlusunu belirlemek için oluşturulan; telefon, e-posta, fiziki adresler gibi şahsi bilgileri barındıran veriler topluluğuna domain whois bilgisi denir. Güncel bilgiye sahip olmayan domainler askıya alınabilir hatta iptal edilebilir. Alan adınızı alırken bilgileriniz ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) tarafından kaydedilir. Bu bilgilerin saklandığı veri tabanı internet kullanıcılarına sorgulama yapmaları halinde bir alan adının kime ait olduğuyla ilgili bilgileri sunar. Böylece whois domain sorgulama ile alan adınızın whois bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Domain ile İlgili Daha Fazla Bilgiye Erişin

Domain yaşı sorgulama ile bir web sitesiyle ilgili daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Bu araç yardımıyla sitenin kaç yılından beri yayında olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Domain yaşı SEO için oldukça önemlidir. Birçok arama motoru için domain yaşı oldukça büyük bir önem taşır. Aramalarda üst sıralarda bulunmayı domain yaşı ile ilişkilendirebiliriz. Arama motorları domain yaşı büyük sitelere daha güvenilir gözüyle bakmaktadır. Bu nedenle domain hakkında daha fazla bilgi edinmek için domain yaşı sorgulama yapılmalıdır.

Güzel Hosting

Neden Güzel Hosting?

Web hosting ve internet hizmetleri alanında uzun zamandır yetkin olarak çalışan Güzel Hosting size çeşitli imkanlar sunmaktadır. Güzel Hosting ile alan adı kaydı, alan adı transferi ve domain ip sorgulama yapabilirsiniz. Alan adı sorgulama sekmesinden size uygun alan adını bulabilir, fiyat&ücretler tablosundan işlem fiyatlarını ve indirimde olan uzantıları görebilirsiniz. Kişisel web siteleri ve basit düzeyde kullanımlar için alan adı ücretinden daha yüksek fiyatlara bir hosting hizmeti almadan da bir sayfa oluşturabilirsiniz. Güzel Hosting, alan adınızı aktif kullanabilmeniz için alan adınızın yanında size hosting hizmeti vermektedir. İnternet sitesinden yapacağınız alan adı tescil işlemleri için belirtilen çeşitli ödeme seçenekleriyle kolay olarak alım yapılabilmektedir. Uygun olması halinde size en uygun fiyatı ve ödeme seçeneğini seçerek alan adı tescil işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Güzel Hosting İnternet Hizmetleri, güvenliğiniz için birçok önlem almaktadır. Hesaplarınıza erişim yetkileri sadece yasal sözleşme ile çalışan çalışanlar da bulunmaktadır. Giriş yapılan sistemlerin hepsinde sabit bir IP adresi kullanılmaktadır. Olası izinsiz girişler anında tespit edilerek gerekli işlemler uygulanmaktadır. Sunuculara erişim için kullanılan bütün bilgisayarlarda lisanslı antivirüs programı bulunmaktadır. Böylelikle herhangi bir işlem için hiçbir sunucuya rastgele bir bilgisayardan giriş yapılamamaktadır. Siz de tüm bu ayrıcalıklar için alanında uzman Güzel Hosting’i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN