Çocukları İzlemek İçin Kullanılan Android Uygulamaları

Çocukları İzlemek İçin Kullanılan Android Uygulamaları


Cep telefonlarının ve giyilebilir akıllı teknolojilerin kullanım yaşının düşmesiyle beraber, ebeveynler de çocuklarının güvenliği için önlemler almaya başladı. İnternet ekosisteminde her türlü içeriğe ulaşımın kolay olması ebeveynler tarafından bir sorun olarak görünmektedir.

Bu tehlikelerde korunmanın yanı sıra çocukların kullandıkları cep telefonu, tablet, akıllı saat ya da bileklik gibi cihazlara yüklenebilen uygulamalar ile çocukların çevrimiçi durumlardaki etkinliklerini izleyebilir bunun yanında uygulama aracılığıyla çeşitli kurallar belirleyebilirsiniz. Android izleme programları aracılığıyla;

 • Çocukların konumları takip edilebilir,
 • Girebileceği ya da giremeyeceği internet sitelerini tanımlama,
 • Mesaj ya da çağrı kullanımlarını kısıtlama ya da belirli durum ve kişilere izin verme,
 • İndirebilecekleri ve kullanabilecekleri uygulamaları belirleme
 • gibi fonksiyonlar belirlenebilmektedir.

  Bu yazıda ebeveynler tarafından en çok tercih edilen Android çocuk izleme uygulamaları‘na değineceğiz.

  [su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] Dizüstü Bilgisayarında Ses Kalitesi Arttırma
  [/su_box]

  Kids Zone – Parental Controls & Child Lock

  Kids Zone - Parental Controls & Child Lock

  Kids Zone uygulaması size çocuğunuzun akıllı cihazı ne zaman kullanabileceğini belirleyen bir zaman çizelgesi oluşturabiliyorsunuz. Bu özelliğinin yanı sıra telefon kapatılıp açıldıktan sonra tekrar kilitleyebilme, telefon ve mesajlaşma fonksiyonlarını engelleme / izin verme, internet ile uygulama erişimini kısıtlayabilme gibi özellikleri bulunmaktadır.

  ST Kids App

  ST Kids App

  ST Kids App ile çocukların hangi uygulamaları ne kadar süre ile kullanabileceklerini yönetebilirsiniz. Örneğin uyku saatlerinde oyunlara erişimi engelleyebilir kitap okuma programlarına izin verebilirsiniz. Ders saatlerinde sadece ödevlerine yardımcı olabilecek uygulamaları kullanıma açabilir, serbest zamanlarında ise tüm uygulamaları erişime açabilirsiniz.
  SecureTeen Parental Control App

  SecureTeen Parental Control App

  SecureTeen Parental Control App, çocuk takip uygulaması ile uygun olmayan içerik ve uygulamaların engellenmesinde kullanılabilen bir nevi filtreleme programıdır. Uygulama, çocukların çevrimiçi etkinliklerini izlemenin yanında uygulama indirilmesini engelleme özelliğine de sahiptir. SecureTeen Parental Control App uygulamasını diğer çocuk takip uygulamalarından ayıran özelliği ise uygulamanın web sitesi olan SecureTeen üzerinden çevrimiçi olarak uzaktan yönetim sağlanabilmektedir.


  KuuKla Ebeveyn Kontrol

  KuuKla Ebeveyn Kontrol

  Listemizdeki tek Türkçe program olan KuuKla Ebeveyn Kontrol ile tüm uygulamalara erişimi kısıtlayabilir seçeceğiniz programların çalışmasına izin verebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra e-posta kaydı yaparak uygulamayı kullanabileceğiniz PIN kodu tarafınıza gönderilecektir.

  Kids Place – Ebeveyn Kontrol

  Kids Place - Ebeveyn Kontrol

  Kids Place – Ebeveyn Kontrol, onaylı uygulamaları gösteren kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Bunun yanında uygulama zaman kontrolü, yeni uygulamaların indirilmesini engelleme, uygulama içi satın almayı önleme, gelen arama ve WI-FI kontrolü gibi özellikler sunmaktadır. Uygulamayı ilk indirdiğinizde güvenlik amacıyla PIN kodu ayarlamanız gerekmektedir.
  Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


  YORUM BIRAKIN