Çocuklara Özel Msn

Çocuklara Özel Msn


Microsoft, çocukların için internet üzerinde online mesajlaşma programı olan Msn Messenger’ı güvenle kullanabilmeleri için yeni bir sürüm çıkardı. Almanya’ da tanıtılan Kinder Messenger (Çocuk Messenger’ı) programı, oyunlar ve iletişim bağlantıları ebeveynlerin denetimi altında oluyor.

İlk kez Cebit Bilişim Fuarı’nda yapılan tanıtım Kinder Messenger, çocukların sohbet için tanımadığı kişileri aramasına engel oluyor. Bu engellemeye rağmen herhangi bir sorunla karşılaşıldığında çocuklar ‘Johanniter’ adı verilen acil destek hattını arayabiliyorlar.

Kinder Messenger’ ın özellikleri arasında bağı kalınacağı süreyi ayarlama yni zaman kısıtlaması bulunuyor. Çocuğunuzun görüştğü kişilerin listesini görüntülüyebilmeniz mümkün. Standart Msn Messenger uygulamasındaki dosya alıp gönderme işlemlerinin Kinder Messenger’da yapılabilmesi mümkün değil. Fakat ailelerin izinleri ile oyun transferine onay veriliyor. Güvenlik sebebi ile görüntülü konuşma seçeneği programın mevcut özellikleri arasında bulunmuyor.

Çocuğunuzun güvenli bir şekilde internet ortamında iletişim kurmasını istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan Kinder Messenger’ı indirebilirsiniz.

Kinder Messenger (Çocuk Messenger)
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN