Co.tv Ücretsiz Domain Alma (Resimli Anlatım)

Co.tv Ücretsiz Domain Alma (Resimli Anlatım)


Co.tv alan adı ücretsiz dağıtılmakta olup nameserver yönetimi, mx, cname, a kayıtlarını düzenlemeye imkan sağlamaktadır.co.tv domain adına sahip olmak için ilk önce www.co.tv adresine giriyoruz.

Üst kısımda bulunan sorgulama bölümünden almak istediğimiz domaini sorgulatıyoruz.Alacağımız domain uygun ise devam diyerek bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Karşımıza gelen ekranda eğer daha önceden co.tv üyeliğimiz varsa sağ taraftan giriş yapıyoruz yoksa eğer hemen kayıt olun butonuna basarak yeni kullanıcı kaydımızı gerçekleştiriyoruz.

kullanıcı kaydımız tamamlandığında yönlendirildiğimiz sayfada domainimiz için yetkili sorulacaktır. Yetkilileri seçip devam tuşuna basıyoruz.

Aşağıdaki ekranı gördüyseniz domaininiz aktif edilmiştir. Ayarla butonuna basarak domaininiz için geçerli ayarları yapabilirsiniz.

Ayar sayfamıza geldiğimizde karşımıza nameserver bilgileri url yönlendirme ve kayıt değişiklikleriyle ilgili bölümler gelecektir. Domainimizi bir hosting hesabına yönlendireceksek, hosting hesabına ait nameserverları girmeliyiz. Eğer domainimiz başka bir siteye yönlendireceksek url yönledirme bölümünden yönlendireceğimiz sitenin adresini ya da ip numarasını girmemiz yeterli.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN


Devamını oku:
Panasonic Sd Kartların Boyutunu 2 Tb’a Çıkarıyor

Panasonic firması ürettikleri sd kartları 2 terebyte kapasiteye çıkarmak için...

Kapat