CDN Hosting Kullanımı

CDN Hosting Kullanımı


Web sitelerinin içeriklerinin ve ziyaretçilerinin gelişmesiyle birlikte sayfaların yüklenme sürelerinde uzamalar meydana gelir. Bunun yanı sıra hosting lokasyonumuza bağlı olarak daha uzak yerlerden sitemize erişim sağlamak isteyenler web sitemizin yavaş açılması ile karşı karşıya kalabilirler.

Bu gibi sorunlardan kurtulmak için cdn hosting kullanımı tavsiye edilmektedir. Cdn hosting farklı lokasyonlarda çoklu hosting kullanımı olarak tanımlanabilir. Bu hizmet avantaj olarak bize sitemize giriş yapan kullanıcının bulunduğu yere yakın lokasyondan sitemizin içeriği çekilecektir. Böylece sitemizin açılış hızı artmış olacaktır. Ayrıca sitemiz birçok server üzerinden çalışacağı için bir servera ulaşım olmasa bile diğer serverlar aracılığı ile çalışacak ve kesintiye uğramayacaktır. Cdn hostingi örnekle açıklamak gerekirse;A kişisi Çin’den sitemize giriyorsa Çin’e en yakın lokasyondaki serveredan site içeriğimiz çekilecektir.

Cdn hostingler genelde büyük boyutlu medyaları çekmek amacıyla kullanılır. Sitemizde yayınladığımız resim, video gibi medyaları cdn hosting aracılığı ile paylaşırsak dünyanın her yerinden hızlı bir erişime sunmuş oluruz. Cdn hosting kullanımında dikkat edilmesi gereken noktaların başında lokasyon sayısının fazlalığıdır. Lokasyon sayısı ne kadar fazla olursa içeriğimiz ülkelere yakınlık açısından daha iyi olacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN