Ayağımıza Gelen Banka

Ayağımıza Gelen Banka


Sürekli gelişen dünyamıza teknoloji ile bankalarda ayak uyduruyor. Yani bankalara giderek yaptığımız kart ödeme, para yatırma, fatura işlemleri gibi tüm işlemleri internet üzerinden yapma imkânı veriyor. Bazen yapılacak işlemin hafta sonuna denk gelmesi, bazen de bankanın mesai saatinin bitimine az bir zaman kalmasından dolayı bankacılık işlemlerimiz yarım kalabilir. Ama artık bu gibi sorunlarla işlerimiz yarım kalmıyor ya da ertelenmiyor. Şubesiz bankacılık ile şubeye gitmeden zaman sıkıntısı yaşamadan işlemlerimizi yapabiliyoruz. Mesai bitimine 15 dakika gibi bir zaman kaldı diyelim. Aniden gelişen bir ödeme yapmamız gerektiği ortaya çıktı. Şubeye gidip işlem yaptırmak istesek zaman yetmeyecek. Onun yerine hemen internetten seninbankan uygulamasına girerek anında ödemeyi yapabiliyoruz. Böylece ne biz ne de karşı taraf mağduriyet yaşamıyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankasının Seninbankan uygulaması ile şubesiz bankacılık sayesinde her ne bahanemiz olursa olsun anında bankacılık işlemlerimizi tamamlayabiliyoruz. Üstelik seninbankan uygulamasını kullanarak eft, havale, hesap işletim ücretleri ödemiyoruz. Günümüzde çoğu banka bu işlemler için belli ücret kesintisi yapıyor. Seninbankan uygulaması bize ücretsiz bu işlemleri yapma fırsatı vermişken neden bu işlemlere de ücret ödeyelim ki. Şubesiz bankacılık ile her an, işten, okuldan, sokaktan, evimizden kısacası her yerden istediğimiz işlemi yapabiliyoruz. Bankacılık işlemlerim olduğunda şubeye gitmek, sıra beklemek hep zor geliyor. Seninbankan uygulaması sayesinde şubeye gitmeden rahatlıkla ihtiyacım olan tüm işlemlerimi yapabiliyorum.

Şubesiz bankacılık sistemi herkese kolaylık yaratıyor. Çalışanın bankadan işlem yapabilmesi için illaki izin alması gerekiyor. Bu durum hem çalışana hem patrona stres yaratıyor. Öğrencinin dersinden çıkıp gelmesi gerekiyor. Bu öğrencinin o dersteki konuyu kaçırması demek. Yaşlı biri için evden çıkmak başlı başına bir sorun. Bir de şubeye gidip sıra bekleyecek işlemlerini yaptıracak. Çocukları olan bir anne için baktığımızda ise durum pek de değişmiyor. Anne için yine eziyet. Çocuk ağlayacak, bir şeyler isteyecek anne çocuğuna mı baksın bankadaki işlerini mi halletsin. Seninbankan uygulaması ile bu sıkıntıları yaşamadan eft, havale işlemlerine ücret ödemeden ve sıra beklemeden kolaylıkla bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. Seninbankan uygulaması sayesinde banka denilince akla gelen tüm hizmetlere dair; kredi, kredi kartı, eft, havale, danışmanlık, mevduat hesabı gibi her konuda anında işlem yapabiliyoruz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!Devamını oku:
Kevin Kelly: Web’in Sonraki 5.000 Günü

2007'de kaydedilen bu TED konuşmasında Kevin Kelly bulunuyor. Kelly, dünya...

Kapat