Atom İşlemci Nedir? Atom İşlemcinin Özellikleri

Atom İşlemci Nedir? Atom İşlemcinin Özellikleri


Intel’in yeni nesil işlemcisi olan Atom işlemci, güç tüketimi düşük olması özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Atom işlemci düşük güç tüketimi sağlamasına karşılık, Intel’in üretmiş olduğu diğer işlemcilere kıyasla işlem süresi uzunluğu dezavantajıdır. Hatta bu işlemcilerin çift çekirdekli olanlarının da bulunmasına karşılık diğer işlemcilere göre istenilen performansı sağlamamaktadır. Bu nedenle fazla sisteme kaynaklarına gerek duymayacak kullanıcılar için üretilmiş olan netbooklarda ve bazı notebooklarda kullanılmaktadır.

Intel Atom işlemciler, harici olarak satılmamakta olup anakart üzerinde sabit olarak üretilmektedir. Eğer Atom işlemcili bir cihaz satın alacaksanız, ileride işlemcinizi değiştiremeyeceğinizden dolayı ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.Inte’in Atom işlemcileri her ne kadar netbooklar için üretilmiş olsa da günümüzde bazı masaüstü bilgisayarlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Bu da bir çok bilgisayar üreticisinin Intel Atom işlemcili modeller üretmesine neden olmuştur.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


Comments
  1. Netbookumda kullanıyorum, gayet memnunum. Günlük işlerime yeterli performans sağlayabiliyor, casper netbookum şarjı da 2 saat dayanıyor. Önerebilirim.

  2. aska_surgun

    Bilgilendirme için sağol bende kullanıyorum memnunum ama bugüne kadar anakartla bir bütün olduğunu bilmiyordum işlemcimin 😉

  3. Bende Samsung nc110 var. Süper bir şey pentium 4 filan hikaye ona 3.4 puan veriyor bu atom n570 e 4.7 veriyor san andreas falan 1024 600 oynuyorum sorunsuz

YORUM BIRAKIN