Asus Zenfone Modellerine Pokemon GO Kurulumu

Asus Zenfone Modellerine Pokemon GO Kurulumu


Pek çok kişinin müptelası olduğu Pokemon GO oyunu maalesef ki ilk etapta intel işlemcili akıllı telefonlarda çalışmıyordu. Daha sonra Almanya Google Play Store‘a yeni bir versiyon sunulması ile intel işlemci cihazlarda da oyun çalışmaya başladı.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

Zenfone’a Pokemon GO Yükleme

ASUS’un akıllı telefonları intel işlemcili olduğu için maalesef başlarda desteklenmeyen oyun artık desteklenmeketdir. ASUS Zenfone modellerini kullanan kullanıcılar yeni APK ile oyunu oynayabilirler. İlk olarak oyunun 0.29.2 sürümünü indirin. İndirme başarı ile tamamlandıysa artık kurulum yapılmalıdır.

Asus Zenfone Pokemon GO kurulumu için cihazınızdan Ayarlar kısmına girin ve Güvenlik kısmına tıklayın. ‘Bilinmeyen Kaynaklar‘ seçeneğini ettikten sonra devam edin. APK indireceğiniz için bu ayarı yapmanız gerekir. Aksi takdirde güvenlik gereği telefonunuz indirmeyi kabul etmeyecektir. Bu ayar tamamsa indirmeyi yaparak kuruluma geçin. APK dosyasını kurunca oyuna giriş yapın ve oynamaya başlayın.

Oyun tamamen güvenlidir ve cihazınıza indirmekte de kurmakta da bir sakınca yoktur. Ancak oyunu oynarken bazı sorunlar baş gösterebilir. Oyun konum üzerine kuruludur. Bu yüzden konum bilgileri aktif olarak kullanılır. Ancak maalesef ki oyun, konum bilgilerini algılamakta yetersiz kalabiliyor. Zenfone modellerine oyunun kurulumu tamamlandıysa artık oyun keyfine doyabilirsiniz.

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Oyun, bağımlılık yapan ve kitleleri peşinden sürükleyen bir oyundur. Bir sanal gerçeklik sunan oyunda pokemon avına çıkılır. Kendi pokemon koleksiyonunuzu tamamlamak için sokaklarda gezintiye çıkmalısınız. Oyunun en ilgi çekici yanı ise sanal dünyada değil, gerçek dünyada sokaklarda gezerek pokemon toplamaktır. Konum bilgileri sizi pokemonlara götürecektir. Koleksiyonunuzda eksik olan pokemonları transfer yoluyla da tamamlayabilirsiniz. Böylece pokemon avını tamamlayarak kendi koleksiyonunuzu kurabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!