Asus Zenfone 4 İncelemesi

Asus Zenfone 4 İncelemesi


Adını daha çok bilgisayar donanımlarından duyduğumuz Asus, akıllı telefon pazarında da yer edinmek için kullanıcılarına uygun fiyat/performanslı ürünlerini satışa sundu. Asus’un üretmiş olduğu akıllı telefonlar kullanıcılara yüksek performans ve düşük fiyat skalasında yer alıyor.

Asus’un yeni akıllı telefon serisi olan Zenfone, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerle geliyor. Bugün inceleyeceğimiz Asus’un Zenfone 4 modeli düşük fiyatlı akıllı telefonlar arasında yerini sağlama alacak bir cihaz.

Asus, cihazlarında yüksek performansı Intel işlemcilerle sağlıyor. Zenfone 4 modelinde 1.2 Ghz çift çekirdekli Intel Atom 2520 işlemci kullanılıyor. Bu da uygulamalarda bir süreklilik sağlıyor. Bu sürekliliğe işlemcinin katkısı yüksek olsa da bunun yanında 1 Gb ram kapasitesi cihazı daha da güçlendiriyor.

8 Gb dahili hafıza ile gelen cihaz MicroSD kartlar ile yükseltilebiliyor. Zenfone 4 modelinde 5 mp ön kameranın yanında 0.3 mp arka kamerası cihazın belki de ne büyük handikapı olabilir. Cihaz 4 inc ekran büyüklüğüne sahip olup büyük ekran telefon kullanmak istemeyenler için ideal bir çözüm sunuyor.

Asus Zenfone 4, Android 4.3 Jelly Bean sürümü yüklü olarak geliyor. Fakat Asus tarafından Android Kitkat sürümü yayınlanmış bulunuyor. Asus tarafından kişiselleştirilmiş menüsüyle beraber Asus Golden Ear ekibi tarafından geliştirilmiş SOnicMaster özelliği cihazı üstün bir ses deneyimine sahip kılıyor. Bununla birlikte yine Asus tarafından geliştirilen PixelMaster uygulaması ile fotoğraflarınız üzeinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Cihazın teknik özelliklerine dönecek olursak Asus Zenfone 4 ekranı, Corning Native Damage Resistance teknolojisi ile geliştirilmiş olup diğer standart camlara göre on kat çizilmeye ve darbeye karşı dayanıklılık sağlıyor.

124.4 x 61.4 x 11.2 mm ölçülerine sahip olan cihaz kullanıcılara siyah ve beyaz renkte olarak satışa sunuluyor. Asus Zenfone 4 akıllı telefona 449 TL satış fiyatı ile sahip olabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!