Asma Tavan Modelleri ile Yuvanızı Yeniden Dekore Edin!

Asma Tavan Modelleri ile Yuvanızı Yeniden Dekore Edin!


1978 yılından beri devam eden yapı fuarı Turkeybuild, yapı sektöründe tüm bileşemleri bir araya getiren en önemli fuarların başında geliyor. Profesyonellerin verdiği destekle birlikte her geçen gün önem kazanan fuarda, katılımcı ve ziyaretçi sayısı da artış gösteriyor. Yapı Fuarı Turkeybuild, Yeni Salonlar ve Açık Alan mekânları ile toplamda 100.000 m2’ye kapsıyor. Tüm ürün gruplarına göre ayrılan fuar; 1250 katılımcısı ile Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrikada’da büyük bir alanda yayılım gösteriyor. Denetlemeye tabi tutulan fuar, UFI tarafından onaylanmış bir fuar olma özelliği taşıyor. Fuarda birbirinden farklı etkinlikler organize ediliyor. Etkinliklerdeki ürün gruplarından bir tanesi de asma tavan modelleri olarak öne çıkıyor.

Asma Tavan Sistemleri

Ses ve ısıyı yalıtmak amacıyla uygulanan asma tavan sistemleri, taş yünü ve metal gibi materyallerden hazırlanarak yapılıyor. Yerleştirilmiş tavan ismiyle de anılan sistem, çok yönlü kullanılmasının yanı sıra dayanıklı ve düşül maliyetli olmasıyla da tercih sebebi oluyor. Estetik seçenekleri ile ön plana çıkan tavan sistemleri, konutlardan devlet dairelerine ve çeşitli kuruluşlara kadar her çeşit mekânda kullanılıyor.

Modüler Asma Tavan

Konutlarda veya mekânlarda görülen modüler asma tavanlar; akustiği sağlamak, tavanlarda gizlenmesi gereken noktalar gizlemek, iç mekân koşullarını iyileştirmek ve uygun estetiği sağlamak amacıyla tercih ediliyor.

Asma Tavanda Aydınlatma Etkisi

Mekânların şık ve çekici hale gelmesini kolaylaştıran asma tavan sistemleri, aydınlatma ayrıntıları ile daha cezbedici hale geliyor. Sistemlerin dizaynında genellikle spot ve LED aydınlatmalar kullanılıyor. Tavanın alt kısmına getirilen aydınlatma düzeneği, hem ortama ayrı bir hava katıyor hem de gereksiz olan görüntü kirliliklerini önlüyor. Sektördeki bireylerin ilgisini çeken asma tavan sistemleri, gerek montaj gerekse ekonomik açıdan beklentileri karşılıyor. Aydınlatma sistemlerinin geniş olduğu ve tavanda farklı detektörlerin kullanıldığı alanlarda sıklıkla görebilirsiniz. Metrolar, prefabrik yapılar, sanayi binaları, spor salonları, hastaneler, restoranlar, alışveriş mekânları, asma tavan modellerinin başlıca kullanım alanlarını işaret ediyor. Siz de asma tavan yaptırmak istiyorsanız metal, taşyünü, akustik ve petek türündeki modellere yönelebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!