Araştırmaların Ortaya Koyduğu Veriler

Araştırmaların Ortaya Koyduğu Veriler


Teknoloji, günümüzde sürekli gelişiyor. Teknolojinin gereği olarak internet vazgeçilmezlerimiz arasında çoktan yerini aldı bile. Artık tüm işlerimizi, hobilerimizi, ihtiyaçlarımızı aradığımız, istediğimiz ne varsa internet karşılıyor. Hayatımızın her anında olan internet, bizim bir parçamız gibi oldu. İnternet bu denli önemli hale gelince ürünler, hizmetler ve reklamlar da internet üzerinden sunulmaya başlandı. Böylece internetin insanlarla etkileşiminden faydalanılarak çok çabuk yayılıyor ve çok büyük kitlelere ulaşıyor.

İnsanlar için okumak hep daha zor olmuştur. Bu yüzden görsel daha çekicidir. İnsanlar için bir şeyi okumak yerine o şeyin videosunu izlemek daha çok dikkat çekicidir. Bu yüzden firmalar, hedefi olan kitlelere hızlıca ulaşmak, markasını ya da ürününü tanıtmak, başarısını arttırmak kısaca hayatta kalabilmek adına yapması gereken şeyleri gelişen teknolojiyi kullanarak gerçekleştiriyor. Firmaların bu amaçlarına hizmet edenlerden biri de https://vimark.com.tr/ adresinden ulaşabildiğimiz Vimark. Burada firmalara özel stratejiler üretilerek firma amacına uygun senaryo yazılarak video çekiliyor ve video stratejileri üzerinde çalışıyor. Böylelikle firma belirlediği hedefe ulaşabiliyor. Vimark’ta videa ile reklam vermek isteyen firmalar araştırılıyor. Ama bu araştırma sadece firmanın ürünü, markası üzerine olmuyor. Firmanın rakipleri ve hedefledikleri kitle de bu araştırmaya dahil oluyor. Ve çıkan sonuca göre bir strateji oluşturularak görsel algı için video üretiliyor. Viplay videonun yanı sıra ses ile ilgili çözümlere destek sağlıyor. Ses ve müzikte uygun olanı belirliyor. Vidigital ile de firmaların video ve dijital işleriyle ilgili uygulamalar yaparak en çok fayda sağlayacak dijital mecraları belirliyor. Böylece firma hedef kitleye ulaşmak için doğru yerlerde yer alıyor. Bu işlemleri yapan bölümler kategorilere ayrılmış. Video pazarlama adı altında firma için araştırma yapılarak strateji belirleniyor ve yaratıcı fikirlerle ortaya firmanın ihtiyacı görsel konuyor. Video prodüksiyonuna baktığımızda da video çeşitliliği gözümüze çarpıyor. Ürüne dair videolar, eğlenceli videolar, ciddiyet gerektiren iş ile alakalı videolar, tanıtım videoları gibi yapılan hizmetlere dair bilgi alabileceğimiz bir kategori. Digital reklam bölümünde de üretilen videomuzun hangi sosyal mecrada yer alacağına dair konulara fikir yürütebiliyoruz.

Temelinde insanı etkilemek ve firmanın ayakta kalması hedefine yönelik yapılan bu çalışma sayesinde gelişen teknolojiye firmalar da adapte olmuş oluyor.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!