AppStore Para İadesi İçin Ne Yapılmalı?

AppStore Para İadesi İçin Ne Yapılmalı?


Yanlışlıkla indirilen ya da beğenilmeyen uygulamalar ya da uygulama içi satın almalar için AppStore para iadesi sistemi getirildi.

AppStore Üzerinden Nasıl Para İadesi Alınır?

Özellikle çocukların yanlışlıkla satın aldıkları uygulama içi satın alma özelliklerine karşın AppStore para iadesi sistemi geliştirildi. Bunun için öncelikle sorun bildirme sayfasını açmanız gereklidir. Resmi sayfayı açtıktan sonra hangi Apple kimliği ile satın alma işlemi gerçekleştirilmiş ise o kimlikle giriş yapmalısınız.

Giriş yaptıktan sonra sorun bildir sayfasında sadece son 60 gün içerisinde satın alınan uygulamalar görünecektir. Bunlardan hangisinin parasını iade almak istiyorsanız o uygulamaya sorun bildir seçeneğini tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra çıkan seçeneklerden birisini seçmelisiniz. Ayrıca robot olmadığınızı anlamak için sizden açıklama da beklenmektedir. Ancak bu açıklamanın İngilizce olarak yazılması gerekiyor. Basit cümleler ile “I didn’t want to buy this application but my child downloaded it” gibi açıklamalar yazılabilir. Bu açıklama sadece bir örnektir, herkes kendi durumunu açıklayacaktır.Bu açıklamaları yaptıktan sonra işleminiz tamamlanacak ve 10 gün içerisinde paranız kredi kartınıza iade edilecektir. Para iadesi ile birlikte uygulamayı tekrar satın almadan güncelleme yapamayacak ve uygulamayı kullanamayacaksınız.

Bazı durumlarda kredi kartı yerine Apple kimliğine de iadesi söz konusu olabiliyor. Bu konu hakkında Apple müşteri hizmetleri ile görüşmek yerinde olacaktır. Böylelikle sorunu kısa süre içerisinde çözebilir ve paranızı geri alabilirsiniz.

Süreç ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bizlere de sorularınızı yöneltebilirsiniz. Apple müşterileri ile yakından ilgilendiği için kesinlikle telaşa kapılmanıza gerek yoktur. Sorununuz en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacaktır. O halde daha fazla vakit kaybetmeden iadenizi talep ediniz. 10 gün içerisinde paranız yatmazsa yeniden Apple ile iletişime geçebilir ve talebinizi yenileyebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!