Android Telefon ve Tabletlerde Tuş Kilidi Nasıl Açılır?

Android Telefon ve Tabletlerde Tuş Kilidi Nasıl Açılır?


Android telefonlara konulan tuş kilidi unutulursa Android tuş kilidi açma yöntemlerinin hayata geçirilmesi gerekecektir. Bunu bir telefoncuya gitmeden kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak verilerinizin kaybolacağını unutmamalısınız. Bu nedenle varsa hafıza kartınız çıkartarak işlemleri yapmanızda fayda vardır. Telefon hafızasındakiler kaybolsa da en azından hafıza kartını kurtarabilirsiniz.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] Youtube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?[/su_box]

Kilit Açma İşlemleri

Telefonunuz kilitlendi ve tuş kilidini bir türlü bulamadıysanız WIPE işlemi yapmanız gerekecektir. Bunun için telefonunuz kilitliyken Power tuşu ile ses açma tuşuna birlikte basmalısınız. Bazı Android modellerinde ise aynı zamanda Home tuşuna da basmanız gerekebilir. Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza Android Recovery menüsü çıkacaktır.

Bu ekranda dokunmatik yerine ses açma ve kapama tuşları ile güç tuşları kullanılabiliyor. Tuş kilidini sıfırlamak için WIPE Data Reset sekmesini seçmelisiniz. Seçme işlemi güç tuşuyla gerçekleştirilecektir. Telefonunuza ise reboot yapabilir ya da kapatıp tekrardan açabilirsiniz. Yeniden açıldığında tuş kilidiniz açılmış olacaktır. Verileriniz ise kaybolacak. Ancak bunun için iyi bir yazılım kullanılabilirse verilerin kurtarılması söz konusu olabilir.

Bu işlem tüm Android telefonlarda yapılabiliyor. Kilit türü olarak şifre, desen ya da başka bir yöntemin kullanılmış olması ise fark etmiyor. Dolayısıyla her türlü durumda bu işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. IOS telefonlarda ise bu yöntem geçerli olmuyor. Bunun yerine farklı yöntemlerin hayata geçirilmesi gerekiyor.

Samsung telefonların bazı modellerinde ise Home tuşuna basmak gerektiğini unutmamak gerekiyor. Bu yönteme ek olarak bazı şifre kırma yazılımlarının kullanılması da mümkündür. Bunun için bilgisayarcılardan destek alınmalıdır. Bu sayede veriler kaybedilmeden şifre kırma işlemleri pek ala gerçekleştirilebilir. Sizler de durumunuza göre istediğiniz yöntemi tercih edebilir ve en kısa süre içerisinde telefonun tuş kilidini açabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!