Android Chrome Browser Hızlandırma

Android Chrome Browser Hızlandırma


Akıllı telefonlarda en çok kullanılan açık kaynak kodlu Android artık herkesin tercihi haline gelmeye başladı. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirmeye müsait olan işletim sistemi, geliştiriciler açısından da hak ettiği yeri buluyor.

Android yüklü akıllı telefonlara Google Play üzerinden yüklenen yine Google’ın açık kaynak kodlu internet tarayıcısı olan Google Chrome isimli uygulamayı bugün biraz hızlandırmaya çalışacağız. Bilgisayarınızda yüklü olan Google Chrome ve Google hesabınızla senkronizasyon halinde olan uygulamada kullanıcıların en çok muzdarip olabileceği konuların başında yavaşlık sorunu geliyor. Bu sorunun çözümü için birkaç ayarın değiştirilmesi yavaşlık sorununuzu kısmen ortadan kaldıracaktır.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] 10 Android ve iOs İnternet Tarayıcı Uygulaması[/su_box]

İlk olarak akıllı telefonumuzdan Google Chrome uygulamasını açalım ve adres çubuğuna Chrome://Flags yazıp sayfaya giriş yapalım.

Chrome Flags

Karşımıza gelen ayarlar sayfasında Maximum tiles for interest area Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android başlıklı bölümü bulalım.

Maximum tiles

Bu bölümde karşımıza default olan gelen ayarı açılır pencereden 512 olarak değiştirelim.

Choose 512

Bu değiştirdiğimiz ayar ile Google Chrome uygulamamızın ram kullanımı artmış olacak ve hız problemi bir nebze de olsa çözülmüş olacaktır.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!