AKK İçin İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

AKK İçin İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?


İnternetten yapacağınız indirme işlemlerinde adil kullanım kotasına takılmadan indirmek istiyorsanız bu durumda gece vaktini beklemeniz gerekmektedir. 1 Mayıs tarihi itibariyle yürürlüğe giren düzenlemeye göre gece saat 02.00 ile 08.00 saatleri arasında AKK uygulanmıyor. Ancak bu saatte çoğu kimse uyuduğu için de indirme işlemleri çok yapılamıyor. Bunun için indirme zamanlama kurarak o saatte indirme işlemine başlanması mümkün olabilir.

[su_list icon=”icon: chevron-circle-right” icon_color=”#be2c1b”]

[/su_list]

uTorrent Programı

İndirme işleminde kullanabileceğiniz programlardan birisi uTorrent programıdır. Bu program zamanlama yapmaya izin verdiği için son derece kullanışlıdır. Ayarlama yapabilmek için Seçenekler kısmından tercihler ve zaman çizelgesi sekmelerine girmelisiniz. Bundan sonrasında ise indirme yapmak istediğiniz gün ve saat aralığını belirlemeniz gerekiyor. Belirledikten sonra program otomatik olarak indirme işlemi gerçekleştirecektir.

uTorrent

Diğer Programlar

Oyun ya da dosya indirmek için tek alternatif uTorrent değildir. Bunun yanı sıra steam, IDM gibi birkaç alternatif program daha bulunuyor. Bu programları indirip bilgisayarınıza kurarak indirme işlemlerinin zamanlamasını yapabilirsiniz. Hali hazırda sadece saat 02.00 ile 08.00 arasında AKK olmazken gün içerisinde AKK uygulaması devam ediyor. Zamanla gün içerisindeki uygulama da sona erecek ve bu tür yöntemlere başvurmak tarihe karışacaktır.

Steam programını indirdikten sonra otomatik güncellemelerini sınırla seçeneğini seçmeli ve saat aralığınızı girmelisiniz. Uzun sürecek indirmelerde saat aralığını geniş tutmakta fayda vardır. ayrıca o saatte bilgisayarın açık olması da önemli konulardan bir diğeridir. Eğer açık olmazsa indirme işlemi gerçekleştirilemeyecektir. Dilerseniz bu indirme işlemlerini günler sonrasına da atabilirsiniz. Bu sayede birkaç günlük programlama dahi yapabilirsiniz. Ancak ifade ettiğimiz üzere bilgisayarın açık olması gerekmektedir. İndirme zamanlama yapmak ile ilgili sorularınızı bu başlık altından yöneltebilir ve böylelikle aynı sorundan muzdarip olanlarla çözüm arayabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!