2016’nın Android Cihazlarında Bir Devrim: HTC 10

2016’nın Android Cihazlarında Bir Devrim: HTC 10


2016’da yeni bir telefon almak isteyenler arasında Android telefonların IOS’tan performans ve fiyat analizi olarak daha ağır bastığını düşünenler için ise en güçlü alternatif HTC 10. Chip’ten detaylarını takip edebileceğiniz HTC 10, yüksek fiyatına rağmen dikkate almaya değer özellikte. Karar vermeden önce HTC 10 ile ilgili deneyimlerimi yakından incelemekte fayda var.

HTC Android cihazlar arasında en ön plana çıkan marka olarak yerini uzun süre korumayı başardı. Şirket çıkardığı modellerle uzun süre hiç yanlış yapmadı diyebiliriz. Ta ki Taiwan markasının son yıllarda çıkardığı modeller ağır eleştiri almaya ve pazardaki kar payı düşmeye başlayana kadar. En son çıkardıkları HTC One M9 modeliyle birçok eleştiriye maruz kaldıktan sonra şirketin kapanması ile ilgili dedikodulara bir son veren HTC 10’a şirket tarafından kurtuluş gözüyle bakılıyor. HTC 10’u farklı kılan özellikler nedir diye sorarsanız en güçlü yanı olarak batarya ömrü ve işlemcisini söyleyebilirim.

Markanın yeni bir sayfa açmayı planladığı HTC 10, 2.2 GHz gücüyle çalışan Snapdragon 820 işlemcisi ile 2016’da en çok dikkatimi çeken modellerden. Bu işlemci için HTC 10 Qualcomm’un Kyro adlı çekirdek tasarımından esinleniyor. 4 çekirdekli bu işlemci, güçlü olmasının yanı sıra hem daha az ısınıyor hem de daha az enerji tüketiyor. Ayrıca Adreno 530 grafik birimi, yeni nesil X12 LTE modemi, CAT 9 bağlantı hızı, 4 GB RAM’i ve Anroid 6.0.1 işletim sistemi de bu modeli diğer yeni modellere kıyasla güçlü kılıyor. Özellikle 4 GB RAM’in işletimcisi ile birlikte performansa önemli derecede bir katkıda bulunacağını söylemek mümkün.

Qualcomm’un Quick charge 3.0 ve USB Type C özellikli teknolojisi sayesinde yarım saatte %50 şarj olabilen HTC 10, 12 Megapiksel çözünürlükteki kamerası ile dünyanın en iyi ilk iki kamerasından biri olarak yerini aldı. Şık ve premium tasarımı ile gümüş, siyah ve altın renklerde tasarım seçenekleri sunan bu cihazın en kalın kısmı 9 mm. Tamamen metal olan bu tasarım kenarlara doğru yaptığı şık törpülenme ile incelerek, estetik anlamda da büyük beğeni topluyor diyebiliriz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!Devamını oku:
Türkiye Google Ofisi Görüntüleri

[imagebrowser id=32] İçerik hurriyet.com.tr adresinden derlenmiştir.

Kapat