12 Responsive Tasarım E-Ticaret Yazılımı

12 Responsive Tasarım E-Ticaret Yazılımı


Dünyada büyük bir hızla yükselişe geçen e-ticaret sektörü pazar büyüklüğü, Türkiye’de de 2014 yılında 14 milyar TL pazar büyüklüğüne ulaşmıştır. Gün geçtikçe artan online alışveriş sektöründe, şüphesiz internet sitelerinde kullanılan e-ticaret yazılımlarının gelişmesi ve buna paralel olarak alışveriş güvenliğinin artmasıdır.

Online alışveriş sektöründeki bu artışı sadece internet yazılımlarına bağlamak doğru olmayacağından bu artışta, kullanılan akıllı cihaz sayısının artması da etkili olmaktadır. Günümüzde hemen hemen herkeste mevcut olan akıllı cihazlar ile günlük birçok iş, birkaç dokunmayla halledilebiliyorken alışveriş ihtiyaçlarını da giderilebiliyor.

Alışverişlerde mobil cihaz ve uygulamaların kullanılmaya başlamasıyla e-ticaret siteleri, mobil uyumlu tasarımlara geçmeye başladılar. Hal böyle olunca her cihaz ve ekran çözünürlüğüne göre uyumlu çalışabilen, görsel olarak bozulmayan responsive e-ticaret siteleri hayata geçti.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] 15 Ücretsiz Opencart Teması[/su_box]

Bu yazıda küçük ve orta büyüklükteki e-ticaret girişimlerinin kullanabilecekleri mobil uyumlu e-ticaret uygulamalarına yer vereceğiz.

1. PrestaShop

prestashop

2. MobiCart

mobicart

3. Shopify

shopify

4. X-Cart

xcart

5. SquareUp

squareup

6. WooCommerce

woocommerce

7. CS-Cart

cscart

8. AbanteCart

abantecart

9. AspxCommerce

aspxcommerce

10. Quick.Cart

quickcart

11. Ecwid

ecwid

12. NEO LMS

neolms
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!