10 WordPress Kullanıcı Yönetimi Eklentisi

10 WordPress Kullanıcı Yönetimi Eklentisi


WordPress bloglar birçok yönden kişiselleştirilmeye ve geliştirmeye açık olarak sunulduğundan site ve blog yöneticilerinin de talepleri WordPress yönünde oluyor. WordPress, geliştirmeye açık yapısı sayesinde kaynak kodlar üzerinde değişiklikler yapabilir ya da çeşitli eklentiler sayesinde blogunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda WordPress altyapısını kullanan bloglar için geliştirilmiş kullanıcı yönetimi eklentilerini inceleyeceğiz. Bu eklentiler ile sitenize üye olan kullanıcılardan kayıt formunda daha fazla bilgi isteyebilir çeşitli kullanıcı grupları oluşturup bu kullanıcı gruplarının sitedeki izinlerini ayarlayabilirsiniz.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] En Çok Kullanılan WordPress Shortcodes
WordPress Function.php Oluşturma
[/su_box]

WP-Members

WP-Members eklentisi ile üye formlarında ekstra bilgiler isteyebilir, yazılarınıza giriş ya da kayıt formu ekleyebilirsiniz.

User Meta Manager

User Meta Manager eklentisi ile kullanıcılar blogunuza üye olurken onlarda telefon numarası, yaş vb. bilgiler isteyebilirsiniz.

PauPress

PauPress eklentisi ile kullanıcı sayfalarınında üye bilgilerini detaylı bir şekilde gösterebilirsiniz.

Delete Me

Delete Me eklentisi aracılığıyla kullanıcıları tek tek silebileceğiniz gibi seçtiğiniz kullanıcı grubundaki üyeleri de silebilirsiniz.

Advanced Access Manager

Advanced Access Manager gayet kullanışlı bir eklenti olup kullanıcı gruplarının blogdaki izinlerini kolaylıkla düzenlemenize imkan tanıyor.

User Switching

User Switching eklentisi ile kolay bir şekilde üyelerinizin kullanıcı gruplarını değiştirebilirsiniz.

Multisite User Management

Multisite User Management eklentisi, çoklu WordPress bloglardaki kullanıcıların, her blogdaki rollerini düzenlemeniz için yapılmış bir eklentidir.

Members

Members eklentisi ile farklı kullanıcı grupları oluşturup bunların yetkilerini düzenleyebilirsiniz.

New User Approve

New User Approve eklentisi ile sitenize yeni kayıt olan kullanıcıların yönetici onaylı olmasını sağlayabilirsiniz. WordPress blogunuza yeni bir kullanıcı kaydolduğunda yöneticiye e-mail gönderir. Kullanıcı, yönetici tarafından onaylanmadan siteye giriş yapamaz.

User Role Editor

User Role Editor ile kullanıcıların sitenizdeki rolleri (yönetici,abone,yazar vb) kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!