10 WordPress Bakım – Onarım – Düzenleme Eklentisi

10 WordPress Bakım – Onarım – Düzenleme Eklentisi


WordPress yazılımının kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen açık kaynak kodlu bir sistemdir. İstediğimiz özellikleri yerine getirebilecek binlerce eklentisi ev yine aynı şekilde istediğimiz gibi kişiselleştirmemize olanak verecek binlerce tema ile tercih etmemize sebep oluyor. Bu yazıda WordPress kurulu blogumuz üzerinde bakım, onarım, düzenleme gerçekleştirebileceğimiz eklentileri inceleyeceğiz.

 

ManageWP Worker

 

 

ManageWP Worker eklentisi, birden çok WordPress kurulu blogunu tek bir yönetim panelinden yönetmemize imkan tanıyor. Eklenti ayrıca otomatik yedekleme, seo istatistikleri, alt kullanıcılar ekleme, uptime monitor gibi özellikler sunuyor.

 

User Role Editor

 

 

User Role Editor eklentisi, blogunuzda çok yazarlı bir yapıya sahipseniz yazarların yetkilerini düzenlemenize olanak tanıyor. Kullanıcı ekleme, çıkarma, yetki düzenleme gibi özellikler sunan eklenti ile yeni kullanıcı grupları oluşturabilirsiniz.

 

Clean Options

 

 

Blogunuzda eskiden kullandığınız eklenti ve temalar bazı özelliklerini veritabanına kaydeder. Bu özellikler kullanılmadığından wp_options tablosunda gereksiz yer kaplar ve veritabanının zorlanmasına sebebiyet verebilir. Clean Options eklentisi veritabanına kayıt edilmiş bu kullanılmayan özellikleri bulup temizlemenize yardımcı oluyor.

 

Broken Link Checker

 

 

Broken Link Checker eklentisi aracılığı ile blogunuzdaki yazı, sayfa, yorum, linkler ve özel alanlarda bulunan kırık linkleri kontrol edebilirsiniz.

 

Revision Control

 

 

WordPress blogunuza yazı yazarken belli aralıklarla yazdıklarınızı otomatik olarak kayıt eder. Bu yazı sürümleri veritabanında gerekesiz yer işgal eder ve veritabanının şişmesine sebep olur. Revision Control eklentisi ile kayıt edilmiş yazı sürümlerini görüntüleyebilir ya da silebilirsiniz.Akismet

 

 

Akismet eklentisi blogunuzu istenmeyen (spam) yorumlardan korur. Spam yorumların veritabanınızda yer kaplamasını istemiyorsanız Akismet eklentisini kullanmanızı öneriyoruz.

 

XCloner – Backup and Restore

 

 

XCloner Backup and Restore eklentisi ile blogunuzun tam yedeğini alabilirsiniz. Dilerseniz aynı yönetim ekranı üzerinden aldığınız yedeği tekrar yükleyebilirsiniz. WordPress blogunu taşımak isteyenler ile tam yedek almak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir eklenti.

 

WP-DBManager

 

 

WP-DBManager eklentisi ile veritabanınızı yedekleyebilir, onarabilir, optimize edebilir, zaman ayarlı veritabanı yedeğinizi alabilirsiniz.

 

WP Security Scan

 

 

WP Security Scan eklentisi ile kırılması zor parolalar üretebilir, dosya izinlerini görüntüleyebilir, veritabanı güvenliğinizi düzenleyebilir, kurulu olan WordPress sürümünüzü gizleyebilir ve admin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

 

WP Maintenance Mode

 

 

Sitenizi ziyaret edenlere bakım olduğu duyurusunu yapan WP Maintance eklentisi ile siz arkaplanda siteniz üzerinde gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN