10 Ücretsiz Server İzleme Aracı

10 Ücretsiz Server İzleme Aracı


Sunucu ve ağ izlemesi, kesintisiz iletişim için büyük önem taşımaktadır. Ağda ya da sunucuda meydana gelebilecek aksaklıkları, yavaşlamaları ya da veri kayıplarını incelemek oluşabilecek sorunların önüne geçmek bakımından ön plana çıkabilmektedir.

Yazıda tanıtacağımız server izleme araçları ile kesintilerin süresi, nedenleri hakkında bilgi sahibi olabilir olası sorunlardan uyarı ile haberdar olabilirsiniz.

[su_box title=”İlginizi Çekebilir” box_color=”#ff0600″] 7 CDN Hizmeti Sunan WEB Servisi
CDN Hosting Kullanımı[/su_box]

Icinga

Icinga, sunucu kaynaklarının kullanılabilirliğini denetleyen ücretsiz ve açık kaynak izleme sistemidir. Sunucu sorunlarını ve kesintileri bildirir.

Icinga

Monit

Monit, Unix izleme sistemleri için açık kaynak kodlu bir araçtır. Otomatik bakım ve onarım yapabilirler. Çeşitli TCP / IP ağ kontrolleri ve protokol kontrolleri gerçekleştirebilir.

Monit

Zabbix

Zabbix açık kaynak kodlu performans izleme çözümüdür. Sunucular, Web uygulamaları, veri tabanları, ağ donanımlarının performansını ve kullanılabilirliğini izleyebilirsiniz.

Zabbix

Performance Co-Pilot

Performance Co-Pilot, kısaca PCP, bir sistem performansı ve analiz ölçümleyicisidir. Ölçümleri gerçek zamanlı olarak analiz eder. Aynı zamanda kendi izleme ve raporlama çözümleri için API desteği sunmaktadır..

Performance Co-Pilot

SeaLion

Sealion bulut tabanlı Linux sunucu izleme aracıdır. Günlük veri özetleri sunmasının yanında olası durumlarda anlık uyarılar vermektedir. Kurulumu kısa sürede yapılabilmektedir.

SeaLion

Munin

Munin, sunucu kaynak eğilimleri analiz etmenize yardımcı olacak bir ağ ve sistem izleme aracıdır. Bir çok plug-and-play çözüm olarak tasarlanmıştır.

Munin

Anturis

Anturis, sunucuları, web sitelerini ve bilişim teknolojilerinin altyapısının izlenmesi için bir bulut tabanlı SaaS platformudur.

Anturis

Nagios

Nagios, uygulamalar ve hizmetler için uyarı sunan güçlü bir açık kaynak sunucu / ağ izleme çözümüdür. API eklenti desteğine sahiptir.

Nagios

Brainypdm

Brainypdm Nagios, performans verileri toplayan web-tabanlı veri yönetimi ve izleme aracıdır.

brainypdm

SysUsage

SysUsage, sistem etkinliğini ve diğer sistem komutları izler.

SysUsage
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!