10 Gmail Alternatifi E-mail Servisi

10 Gmail Alternatifi E-mail Servisi


Gmail, en çok kullanılan e-posta hizmeti olmasının yanında diğer e-mail sevislerine oranla daha çok özellik ve kişiselleştirilebilme imkanı sunuyor. 15 GB depolama kapasitesi sunan Gmail, iPhone ve Android uygulamaları üzerinden kullanılabileceği gibi Outlook ile tam erişim sağlanabiliyor. Spam mail yakalamada oldukça başarılı olan Gmail ile e-maillerinizi gruplara göre sıralayabilirsiniz.

Gmail, bu kadar çok özelliğe sahip olmasına rağmen bazı kullanıcılar için kullanışsız ya da yetersiz gelebilir. Bu gibi durumlarda alternatif olarak başka e-posta servislerini denemek faydalı olacaktır. Bu yazımızda Gmail’e alternatif olarak kullanılabilecek e-mail servislerine değineceğiz.

[note color=”#ffffff”]İlginizi Çekebilir :  Ücretsiz E-mail Servisleri[/note]

[heading style=”2″]Zoho Mail[/heading]

Zoho, kullanıcılarına reklamsız 5 GB e-posta hizmeti sunuyor. Türkçe dil seçeneği sayesinde e-posta ara yüzünü rahatlıkla kullanabileceksiniz. Sade bir arayüze sahip olan Zoho Mail, POP ve IMAP protokollerini destekliyor.

Zoho Mail

[heading style=”2″]Hushmail[/heading]

Hushmail, 1999 yılından beri kullanıcılarına e-mail hizmeti sunan bir servistir. Hushmail’in sitesinde ücretsiz e-mail planı olmasına rağmen kayıt esnasında premium üyelik için yıllık 34.99$ ücret isteniyor. Premium üyelik tipini seçerseniz e-posta kapasitesi 10GB’a yükseltilmesinin yanında teknik destek alma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Site üzerinden @husmail.com, @hushmail.me, @hush.com, @hush.ai, @mac.hush.com uzantılı mail adresi alabiliyorsunuz.

Hushmail

[heading style=”2″]Mail.Com[/heading]

Mail.Com, üzerinden 200’den fazla uzantıda mail adresi alabilirsiniz. Mail adresinizin saklama kapasitesi sınırsız olup 50 MB’a kadar eklenti yükleyip gönderebilirsiniz. Ücretsiz sunulan hizmetin özellikleri arasında istenmeyen posta filtresi, antivirüs, takvim entegrasyonu ve mobil hizmetler bulunuyor.

mail.com

[heading style=”2″]Outlook.Com[/heading]

Outlook.Com, bilindiği üzere Microsoft’un Hotmail hizmetinin yerine geçti. Outlook.Com sosyal ağlar ile entegre olabilip kişi listenizi aktarabilir, Facebook üzerindeki arkadaşlarınızın durum güncellemelerini, paylaşımlarını hesabınızdan takip edebilirsiniz.

outlook

[heading style=”2″]GMX[/heading]

GMX, Mail.com’un bir hizmeti olarak kullanıcılarına limitsiz e-posta hizmeti sunup 50 mb’a kadar dosya eki yükleme ve gönderme seçeneği sunuyor. Site üzerinden aldığınız mailler @gmx.com uzantılı olup Facebook, Twitter ve diğer e-posta hesaplarınızı widget ile ekleme imkanı sunuyor. İstenmeyen postalar için sophisticated anti-spam teknolojisini kullanan servis maillerinizi yedekleme için 2 GB harici depolama alanı sağlıyor.

gmx

[heading style=”2″]Facebook[/heading]

Facebook, birçok kişinin bilmediği üzere kullanıcılarına e-mail hizmeti de sunuyor. E-posta adresiniz kullanıcı adınız@facebook.com olarak belirleniyor. Facebook hesabınızda mesajlar bölümüne girdiğinizde yeni mesaj butonuna tıklayıp alıcı kısmına mail göndereceğiniz e-mail adresini yazmanız yeterlidir. Mail gönderebileceğiniz gibi aldığınız mailler mesajlar kısmında görünecektir.

facebook mail

[heading style=”2″]Inbox.Com[/heading]

Inbox.Com, kullanıcılarına 5 GB e-posta saklama kapasitesi sunuyor. 20 MB’a kadar dosya eki yükleyip gönderime izin veren inbox.com; takvim, hatırlatıcı, görev yöneticisi gibi modüller barındırıyor. Site üzerinden ücretsiz yükleyebileceğiniz Inbox Toolbar ile e-mail bildirimlerinizi görebilirsiniz. Inbox.Com, Türkiye’ye hizmet sunmamaktadır.

inbox.com

[heading style=”2″]Yandex[/heading]

Yandex, mail hizmeti ile kullanıcılarına 3 GB depolama alanı sunuyor. @yandex.com uzantılı mail adresine ücretsiz sahip olduğunuzda maillerinizi iPhone ve Android uygulamalarında görüntüleyebilirsiniz. Türkçe dil seçeneği sunan Yandex ile 3 GB limitinizi arkadaşlarınızı davet ederek ve Yandex.Disk programını yükleyerek 7 GB’a kadar çıkarabilirsiniz.

yandex

[heading style=”2″]Shortmail[/heading]

Shortmail, kullanıcılarına kısa mail hizmeti sunan bir servistir. Gönderilen mailler 500 karakter ile sınırlı olup Shortmail hizmetine Google, Facebook, Twitter üyeliğinizle giriş yapabilirsiniz. Shortmail, kullanıcılarına @shortmail.com uzantılı e-mail adresi sağlıyor.

shortmail

[heading style=”2″]Yahoo Mail[/heading]

Yahoo Mail, kullanıcılarına limitsiz email hizmeti sunmakta olup iPhone, Android, Windows gibi mobil cihazlardan erişim imkanı sağlıyor. Facebook, Gmail, Outlook vb. servislerden kişi listenizi Yahoo Mail üzerine aktarabilirsiniz.

yahoo-mail
Yazıyı Beğendiyseniz Bültenimize Abone Olabilirsiniz!


YORUM BIRAKIN