“Gerard Butler” 1969 İskoçya doğumlu.

Video Ykleniyor...


Geçtiğimiz haftalarda vizyonda olan “The Ugly Truth” (Çirkin Gerçek) filminden hatırlayacağınız karakterin Romantik Komedi tarzında ki bu filminden başka 2009 da sinema severlerin beğenisine sunulan 2 filmi daha var. “The Ugly Truth” tan sonra öteki filmlerinide izledim bu adamın.Diğer 2 filmi Aksiyon, Dram ve Macera konularının genel harmanı niteliğinde…
the-ugly-truth-poster-heigl-butlerHer ne kadar “Gamer” (Oyuncu) filmi “imdb” den hakettiği puanı alamamış olsada bence fazlasıyla ortalamanın üzerinde, izlemeye değer bir film. Yakın gelecekte, teknolojinin ve özellikle oyun yazılımcıları, yeni heyecanlar ve “fazla gerçeklik” katma uğruna ömür boyu hapse mahkum edilen suçluların hayatlarını “kazanabileceklerini” duyuruyorlar. Burada yazılım patronu “Bill Gates”mizi “Dexter” dizisinin başı rolü Dexter karakterinden tanıdığımız, Michael C. Hall (Ken Castle) oynuyor. Zengin “Oyuncuların” kontrolünde ki bu mahkumlar 30 bölümden oluşan oyunu geçmeleri halinde serbest kalacakları taahhüt ediliyor. Tahmin edeceğiniz üzere “Esas oğlanımız” Gerard Butler (filmde ki adıyla Kable) tüm dünyanın ücretli yayına para akıtıp canlı izleyebildiği sistemde büyük promosyonlarla tanıtıldığı 27. bölüme kadar yükseliyor. “HummanZ” adlı hacker bir grubun da sisteme sızmasıyla “oyuncumuz” tüm bölümleri geçse dahi kurtulamayacağını farkediyor ve sistemden kaçmaya çalışıyor. Konusu itibarıyla Gamer size, 2007 mayısında seyirci karşısına çıkan “The Condemned” filmini hatırlatmış olabilir ancak görsel efektleri, çekim teknikleri ve “oyuncumuzla” The Condemned ten çok ayrı lezzette izleyeceğiniz bir film. (Hacker grup içinde, Prison Break Dizisinde 3.Sezonda tanıştığımız bilgisayar dehamız “James Hiroyuki Liao” benzer bir rolde kısa süreliğine görünüyor.)
Gamer Movie
Gerard Butler 2009 da ki 3. ve son filminde ise “Law Abiding Citizen”da Clyde Shelton adıyla karşımıza çıkıyor. Sakin bir aile hayatı süren Clyde ve ailesi filmin henüz başında evlerinde saldırıya uğruyorlar. 2 psikopat tarafından gözleri önünde karısı ve küçük kızı öldürülen Clyde bu saldırıdan sağ kurtulmayı başarıyor. Yakalanan psikopatların “çarpıklaşmış” amerikan hükümeti yasalarından neredeyse hafif bir cezayla sıyrılmaları karşısında deliye dönen Clyde, tam 10 yıl süren eşsiz planını hazırlıyor ve filmde başrolü paylaştığı avukat Jamie Foxx (Nick Rice)’ın karşısına çıkıyor. Akıl dolu senaryo, mükemmel çekim tekniklerinin kullanıldığı bu filmde de Gerard’ın oyunculuğunun fazlasıyla iyi iş çıkardığını düşünüyorum.
law_abiding_citizen_poster-405x600
Ayrıca Gerard Butler’in 2010 takvimine baktığımda Burns, Coriolanus, The Bounty ve How to Train Your Dragon isminde 4 yapımda görev alacağını, 2010′un kendisi için fazla mesai yaptığı, sinema sever için ise keyifli olacağını görüyorum.
Sinema sever dostlarıma Saygılarımla… İyi Seyirler.


Sinan Aydın
MCSE

İzlenme:

Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2009

Kategori: Video

Puan:

YORUM BIRAKIN